english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Cieszyn miastem Reformacji

  Cieszyn miastem Reformacji

  10.02.2017

  W nadolziańskim grodzie odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z jubileuszem 500 lat Reformacji. Na cieszyńskim Rynku stanął bus reformacyjny – multimedialna wystawa prezentująca historię Reformacji oraz jej współczesne aspekty, a w Teatrze im. Adama Mickiewicza Sejmik Województwa Śląskiego, Rada powiatu cieszyńskiego i Rada Miasta Cieszyn spotkały się na uroczystej sesji. czytaj całość »

 • Fajny! obóz młodzieżowy

  Fajny! obóz młodzieżowy

  09.02.2017 Niezwykli ludzie z całej Polski plus warsztaty, rozgrywki sportowe, spływ kajakowy, paintball, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. Obóz z Centrum Misji i Ewangelizacji to niezapomniana przygoda – zapytajcie tych, co byli... a poźniej przekonajcie się sami! czytaj całość »
 • Bus reformacyjny już w Cieszynie

  Bus reformacyjny już w Cieszynie

  07.02.2017 Z początkiem listopada 2016 r. reformacyjny bus wyruszył z Genewy, by odwiedzić po drodze 67 miast w Europie związanych z Reformacją. czytaj całość »
 • Budowa nowej siedziby ChAT

  Budowa nowej siedziby ChAT

  07.02.2017

  W wyniku wielomiesięcznych przygotowań, 7 lutego 2017 roku w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyło się podpisanie umowy dotyczącej budowy nowej siedziby Uczelni. czytaj całość »

 • Rozmowa o polskim protestantyzmie

  Rozmowa o polskim protestantyzmie

  07.02.2017 Na stronie luter2017.pl ukazał się wywiad z prof. Zbigniewem Paskiem na temat polskiego protestantyzmu. czytaj całość »
 • Wisła zdominowała olimpiadę

  Wisła zdominowała olimpiadę

  30.01.2017 Za nami XIV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej organizowana przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wiśle Jaworniku.  czytaj całość »
 • Śladami Marcina Lutra

  Śladami Marcina Lutra

  30.01.2017 500 lat Reformacji oraz historia ks. Marcina Lutra są tematem przewodnim turystyki wyjazdowej do Niemiec w roku 2017. Dlatego Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w roku jubileuszu zaprosiła Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP do wspólnej prezentacji.  czytaj całość »
 • Porozumienie o współpracy

  Porozumienie o współpracy

  27.01.2017

  27 stycznia 2017 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych a Kościołem Ewangelicko - Augsburskim w Polsce.   czytaj całość »