english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Adwentowo we Wrocławiu

  Adwentowo we Wrocławiu

  25.12.2016 Już po raz czternasty odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w Diecezji Wrocławskiej. 
  Już po raz czternasty odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w Diecezji Wrocławskiej. 
  czytaj całość »
 • Życzenia zwierzchnika Kościoła

  Życzenia zwierzchnika Kościoła

  23.12.2016 Przed nami Boże Narodzenie. Kolejna już pamiątka narodzenia Bożego Syna skłania nas do zastanowienia nad wydarzeniem, które stało się ukoronowaniem objawiania Boga w świecie. Na polach Betlejemskich Bóg osobiście przyszedł na świat, aby dać nam zbawienie! czytaj całość »
 • Wystawa w drodze

  Wystawa w drodze

  23.12.2016

  15 plansz i 500 lat – objazdowa wystawa „Pięćset lat protestantyzmu. Wierni w drodze, leśni kaznodzieje, dzieci w modlitwie” w piątek 9 grudnia 2016 r została otwarta w Muzeum Śląskim w Görlitz. czytaj całość »

 • Zwiastun na Boże Narodzenie

  Zwiastun na Boże Narodzenie

  23.12.2016

  Święta Bożego Narodzenia to czas przekonania, że po drugiej stronie drzwi, gdzie ciemno i wiatr – rodzi się Światłość, która pokonuje mroki! – pisze w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim”  nr 24/2016 dk. Izabela Sikora.  czytaj całość »

 • Spotkanie świąteczne dla dzieci

  Spotkanie świąteczne dla dzieci

  22.12.2016 W sobotę, 17 grudnia 2016 roku w ramach działań gliwickiego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, w salach parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach zorganizowano Spotkanie świąteczne dla dzieci. Uczestniczyło w nim 60 dzieci i członkowie ich rodzin. czytaj całość »
 • Szukamy pracowników!

  Szukamy pracowników!

  21.12.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP poszukuje pracowników na stanowisko WYCHOWAWCA PODWÓRKOWY (streetworker) do realizacji programu Rozwiń Skrzydła w ramach projektu „Program placówki wsparcia dziennego  dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. Projekt będzie realizowany w Bytomiu. czytaj całość »
 • Nowe książki

  Nowe książki

  17.12.2016

  W parafiach w całej Polsce można nabyć kolejny rocznik „Kalendarza Ewangelickiego” oraz niepowtarzalny przewodnik po bogactwie Biblii Z Biblią na co dzień. czytaj całość »

 • Rekord w historii akcji

  Rekord w historii akcji

  15.12.2016 Koniec roku to wyjątkowo pracowity czas dla Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie. To czas akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę". Tym razem z Centrum wysłano do dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii 5 556 świątecznych paczek. Przygotowywano je w całej Polsce. czytaj całość »