english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  15.01.2016 Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie w roku 2016 odbędzie się w dniach od 2 do 10 lipca, a ewangelistą dla młodzieży i dorosłych będzie Dick Dowsett. czytaj całość »
 • Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  14.01.2016

  14 stycznia 2016 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się ekumeniczne spotkanie noworoczne z prezydentem RP Andrzejem Dudą, podczas którego Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentowali m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Marian Niemiec, wiceprezes Konsystorza Adam Pastucha oraz Ewangelicki Biskup Wojskowy bp Mirosław Wola. czytaj całość »

 • Bóg czyta listy

  Bóg czyta listy

  11.01.2016 Czasopismo o relacjach i duchowości „Warto” na przełomie starego i nowego roku stało się wirtualną skrzynką pocztową. Na stronie warto.cme.org.pl znajdziecie wiele pytań, próśb i refleksji skierowanych do Boga.   czytaj całość »
 • Piłkarskie Mikołajki 2015

  Piłkarskie Mikołajki 2015

  08.01.2016

  Dzieci i Młodzież Diecezji Mazurskiej 28 grudnia 2015 r. miały okazję uczestniczyć w kolejnej już edycji diecezjalnego turnieju piłki nożnej. czytaj całość »

 • Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  06.01.2016

  Biskup Adrian Korczago został nowym zwierzchnikiem Diecezji Cieszyńskiej Kościoła luterańskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii uroczystość konsekracji odbyła się w Kościele Jezusowym w Cieszynie, będącym jednym z sześciu kościołów łaski, jakie powstały w pierwszej ćwierci XVIII wieku na Śląsku, dziś największym murowanym kościele ewangelickim w Polsce, zwanym ze względu na swoje znaczenie "matką kościołów".

  czytaj całość »
 • Rozpoczął się Rok Kościoła

  Rozpoczął się Rok Kościoła

  06.01.2016

  Rok 2016 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce został ogłoszony Rokiem Kościoła. Ewangelicy wyznają wiarę w "jeden powszechny i apostolski Kościół", którego głową jest Jezus Chrystus. Wierni tworzą wspólnotę ochrzczonych, budującą wiarę i życie na Słowie Bożym. czytaj całość »

 • Dzieci tego potrzebują

  Dzieci tego potrzebują

  06.01.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie funduszu „Daj dzieciom nadzieję”, dzięki temu dzieci z uboższych rodzin mogą wypocząć - na zimowisku (przed drugim półroczem szkolnym), albo na obozie letnim (po całym roku szkolnym). czytaj całość »
 • Etap diecezjalny Sola Scriptura

  Etap diecezjalny Sola Scriptura

  30.12.2015

  Już 9 stycznia 2016 r. we wszystkich diecezjach odbędzie się etap diecezjalny 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” 2015/2016, którego organizatorem jak co roku jest Wydawnictwo Augustana. czytaj całość »