english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Białej Piskiej

  Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Białej Piskiej

  11.05.2016

  W sobotę 30 kwietnia 2016 r. odbył się kolejny zjazd młodzieży Diecezji Mazurskiej. Tym razem gospodarzem była parafia w Piszu, filiał w Białej Piskiej. Tematyka zjazdu poświęcona była zagadnieniu diakonii. czytaj całość »

 • Muzycznie we Wrocławiu

  Muzycznie we Wrocławiu

  10.05.2016

  8 maja 2016 roku, w 6. Niedzielę po Wielkanocy zwaną też Exaudi (Słuchaj, Panie, głosu mego! Ps 27,7), we wrocławskim kościele Opatrzności Bożej zgromadzili się chórzyści, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, ale przede wszystkim – by swoim śpiewem chwalić Pana. Okazją do tego spotkania był Zjazd Chórów Diecezji Wrocławskiej. czytaj całość »

 • Czy dzieci wiedzą, że są ochrzczone?

  Czy dzieci wiedzą, że są ochrzczone?

  10.05.2016

  Autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 9/2016  podejmują kwestię Sakramentu Chrztu Świętego w różnych aspektach. Pretekstem jest 1050. rocznica Chrztu Polski. W państwowych obchodach uczestniczyły m.in. władze Kościoła luterańskiego, co zostało na łamach zrelacjonowane. czytaj całość »

 • Wizyta abp Antje Jackelen

  Wizyta abp Antje Jackelen

  04.05.2016

  W dniach 1 do 3 maja 2016 r. gościem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce była abp Antje Jackelén, Arcybiskup Uppsali i Prymas Kościoła Szwecji.  czytaj całość »

 • Z udziałem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

  Z udziałem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

  02.05.2016 „Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest” – pod takim hasłem w Cieszynie organizowane są, po raz pierwszy, Dni Kultury Chrześcijańskiej. Cieszyn to miasto na skrzyżowaniu kultur, narodów i religii; na terenie Śląska Cieszyńskiego zgodnie współistnieje kilka wyznań chrześcijańskich. Celem organizatorów jest integracja tych środowisk w duchu ekumenizmu, ze wskazaniem wspólnych korzeni wiary. Impreza wpisuje się także w cykl przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.  czytaj całość »
 • Cieszyńskie śpiewanie

  Cieszyńskie śpiewanie

  02.05.2016

  „Mocy moja Tobie będę śpiewał” - słowa wyjęte z Psalmu 59,18 były przewodnią myślą Jubileuszowego 60-tego PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI CHÓRALNEJ popularnie zwanego ZJAZDEM CHÓRÓW , jaki odbył się 24 kwietnia w kościele Jezusowym w Cieszynie. czytaj całość »

 • Nasze miejsce w Kościele

  Nasze miejsce w Kościele

  02.05.2016

  W sobotę, 30 kwietnia w kościele w Zabrzu odbył się Diecezjalny Zjazd Konfirmantów Diecezji Katowickiej. czytaj całość »

 • Modlitwa i wolontariat dla TE w Dzięgielowie

  Modlitwa i wolontariat dla TE w Dzięgielowie

  29.04.2016 Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny będzie 67. w historii, rozpocznie się 2. lipca, a zakończy 10.  Główny mówca - Dick Dowsett wybrał już dziewięć tematów na Spotkania ewangelizacyjne w Dzięgielowie (o godz.17.00 dla dorosłych i młodzieży) i pracuje nad nimi. Wszystkie związane są z fragmentami z Ewangelii Jana. Módlmy się, aby Duch Święty dał Dickowi właściwe pomysły, przykłady i słowa, bo przecież doskonale zna każdego z nas, wie najlepiej, czego potrzebujemy i kto będzie tegorocznym słuchaczem. czytaj całość »