english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

  Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

  15.02.2016 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić uwagę opinii publicznej na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, a osobom pokrzywdzonym ułatwić dostęp do profesjonalnej pomocy. Akcja wiążę się z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym 22 lutego. W Polsce jest to Dzień Ofiar Przestępstw. czytaj całość »
 • Rozpoczął się czas pasyjny

  Rozpoczął się czas pasyjny

  10.02.2016

  Środę Popielcową, dzień pokuty i modlitwy, Kościół rozpoczyna czas pasyjny. Nazwa ta jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa, Pana Kościoła.

  czytaj całość »
 • Jak żyć dla siebie i innych

  Jak żyć dla siebie i innych

  31.01.2016

  Jak spędzamy czas naszego życia? Niektórzy mnożą sukcesy, wkładając w to wiele wysiłku. My mamy nieporównywalnie większy cel – zbawienie, życie wieczne – przypomina ks. Andrzej Dyczek w swoim rozważaniu w „Zwiastunie Ewangelickim” 2/2016.  czytaj całość »

 • Robiąc zakupy przez internet...

  Robiąc zakupy przez internet...

  27.01.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego od 19 lat prowadzi działania społeczne, kulturalne, charytatywne i ewangelizacyjne. Teraz może nam pomóc każdy, kto kupuje w internecie – odzież, obuwie, sprzęt, cokolwiek – nie płacąc ani grosza więcej. czytaj całość »
 • Pomoc dla uchodźców

  24.01.2016

  W Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce zakończyła się zbiórka środków finansowych przeznaczonych na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach na Bliskim Wschodzie. Wierni zebrali fundusze w wysokości ponad sześćdziesięciu siedmiu tysięcy złotych.

  czytaj całość »
 • Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

  Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

  24.01.2016

  Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016odbył się 9 stycznia br. w sześciu miastach: Ustroniu, Jastrzębiu-Zdroju, Nidzicy, Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu.  czytaj całość »

 • Bo pierwszy był Adam

  Bo pierwszy był Adam

  29.01.2016 Na stronie internetowej www.ordynacjakobiet.pl oraz na kanale Youtube został zamieszczony reportaż dotyczący ordynacji kobiet na księży. czytaj całość »
 • Nowy Wizytator Generalny

  Nowy Wizytator Generalny

  16.01.2016

  W piątek, 15 stycznia br. biskup Jerzy Samiec powołał diakon Ewę Below na stanowisko Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. Zmiana wizytatora nastąpiła w związku z rezygnacją z tej funkcji biskupa Adriana Korczago. czytaj całość »