english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życie to oddech

  Życie to oddech

  27.04.2016 Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Życie do oddech" na rzecz chrześcijańskiego szpitala w Asuanie, w Egipcie. czytaj całość »
 • Biskup Kościoła u głogowskich luteran

  Biskup Kościoła u głogowskich luteran

  21.04.2016

  Zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec odwiedził ewangelików w Głogowie, którzy po 70 latach przerwy otrzymali własne miejsce modlitwy. Po raz pierwszy w nowym miejscu nabożeństwo zgromadziło wiernych w Wielki Piątek. czytaj całość »

 • Taka tradycja?

  Taka tradycja?

  27.04.2016

  Gdzie byliśmy w Wielki Piątek? – pyta bp Marian Niemiec, zachęcając w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” do refleksji nad naszym przeżywaniem tego najważniejszego święta: Gdy pytam: dlaczego nie ma nabożeństw porannych, słyszę: taka tradycja, rano ludzie pracują, nikt do kościoła nie przyjdzie. Takie stwierdzenie napawa smutkiem. czytaj całość »

 • Wielkanocna interpunkcja

  Wielkanocna interpunkcja

  23.04.2016 Już po raz dziewiąty spotkali się w Zabrzu (9.4.2016) przedstawiciele środowiska medycznego z terenu Diecezji Katowickiej i Cieszyńskiej. Okazją do spotkania był przypadający 7 kwietnia Dzień Pracownika Służby Zdrowia. czytaj całość »
 • Rodzinne wczasy w Sorkwitach 2016

  Rodzinne wczasy w Sorkwitach 2016

  22.04.2016 Już po raz kolejny organizowane są rodzinne wczasy na Mazurach. Tym razem zaplanowano aż 9 dni wspólnego wypoczynku, dyskusji, zwiedzania oraz czasu na pogłębianie duchowego rozwoju i ewangelickiej tożsamości. czytaj całość »
 • Na początku był Chrystus

  Na początku był Chrystus

  23.04.2016

  W marcu bieżącego roku ukazała się książka pt. "Na początku był Chrystus", będąca szeroką relacją z rozmów biskupów trzech wyznań chrześcijańskich. czytaj całość »

 • Przesłanie w 1050-lecie Chrztu Polski

  Przesłanie w 1050-lecie Chrztu Polski

  16.04.2016 W Poznaniu, 15 kwietnia, podczas obchodów 1050--lecia Chrztu Polski podpisano wspólne rzymskokatolicko-luterańskie przesłanie. czytaj całość »
 • O naszych lękach

  O naszych lękach

  20.04.2016 Ziemia nigdy nie była specjalnie spokojna, a ludzkie życie bezpieczne. Minione pokolenia zapewne żyły nawet w większym zagrożeniu egzystencji i pod wpływem wielu uzasadnionych powodów do lęku, a pomimo tego współczesne pokolenie wydaje się być szczególnie zalęknione.   czytaj całość »