english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Bez ograniczeń

  Bez ograniczeń

  30.06.2015 Program tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie koncentruje się wokół przezwyciężania podziałów, wzajemnego szacunku i akceptacji różnorodności. Właśnie tak można odczytać przesłanie zawarte w haśle biblijnym Kościoła na rok 2015 - Jak Chrystus przyjął was ku chwale Boga, tak i wy przyjmujcie siebie nawzajem, czyli fragment Listu do Rzymian apostoła Pawła. Organizatorzy Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie proponują hasło – „Bez ograniczeń”, by Tydzień był miejscem otwartym i bezpiecznym, gdzie można BEZ OGRANICZEŃ doświadczać Bożej miłości i budujących relacji międzyludzkich. czytaj całość »
 • Jak Reformacja zmieniła nas i świat?

  Jak Reformacja zmieniła nas i świat?

  20.06.2015

  Reformacja miała olbrzymi wpływ na kulturę życia codziennego, spowodowała też przemianę społecznych struktur. czytaj całość »

 • Wyzwanie F7...

  Wyzwanie F7...

  23.06.2015 Wyzwanie F7, czyli zostań Filantropem i pomóż nam zorganizować 7. Noc z Lutrem! czytaj całość »
 • OKD w Mikołajkach

  OKD w Mikołajkach

  29.06.2015

  W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2015 roku, w ośrodku parafialnym w Mikołajkach odbyła się coroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polce. czytaj całość »

 • Za serce sercem

  Za serce sercem

  18.06.2015

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP wręczono medale "Ze serce sercem". Otrzymali je Dyrektor Generalna Diakonii Wanda Falk oraz Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak. czytaj całość »

 • 490 lat Reformacji na Mazurach

  490 lat Reformacji na Mazurach

  16.06.2015

  Dnia 6 czerwca 2015 r. w Pasymiu odbyła się diecezjalna uroczystość wpisana w obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji. W tym roku mija 490 lat od ustanowienia pierwszego na świecie krajowego Kościoła luterańskiego. Działo się to w Prusach Książęcych, a więc tym samym i na Mazurach. czytaj całość »

 • Może zmienić nas radykalnie

  Może zmienić nas radykalnie

  14.06.2015

  „Są w Biblii słowa i opowiadania, które poruszają serca, pobudzają do refleksji i są w stanie zmienić radykalnie nasz stosunek do życia i otaczającego nas świata. Są jak śnieg i deszcz, które sprawiają, że ziemia wydaje plony (zob. Iz 55,10.11). Do takich miejsc biblijnych należy między innymi ewangeliczne opowiadanie o rozmowie Jezusa z Samarytanką przy studni niedaleko Sychar. Jest ono głębokie jak Jakubowa studnia, ożywcze jak jej woda. Można przy niej usiąść i słuchać Jezusa, ucząc się od Niego patrzenia na życie i czerpać z niej siły”. czytaj całość »

 • Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  10.06.2015

  W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku w Gdańsku odbyła się konferencja naukowa Życie i dzieło mistrza Jana Husa w 600. rocznicę męczeńskiej śmierci.  czytaj całość »