english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Z udziałem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

  Z udziałem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

  02.05.2016 „Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest” – pod takim hasłem w Cieszynie organizowane są, po raz pierwszy, Dni Kultury Chrześcijańskiej. Cieszyn to miasto na skrzyżowaniu kultur, narodów i religii; na terenie Śląska Cieszyńskiego zgodnie współistnieje kilka wyznań chrześcijańskich. Celem organizatorów jest integracja tych środowisk w duchu ekumenizmu, ze wskazaniem wspólnych korzeni wiary. Impreza wpisuje się także w cykl przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.  czytaj całość »
 • Cieszyńskie śpiewanie

  Cieszyńskie śpiewanie

  02.05.2016

  „Mocy moja Tobie będę śpiewał” - słowa wyjęte z Psalmu 59,18 były przewodnią myślą Jubileuszowego 60-tego PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI CHÓRALNEJ popularnie zwanego ZJAZDEM CHÓRÓW , jaki odbył się 24 kwietnia w kościele Jezusowym w Cieszynie. czytaj całość »

 • Nasze miejsce w Kościele

  Nasze miejsce w Kościele

  02.05.2016

  W sobotę, 30 kwietnia w kościele w Zabrzu odbył się Diecezjalny Zjazd Konfirmantów Diecezji Katowickiej. czytaj całość »

 • Modlitwa i wolontariat dla TE w Dzięgielowie

  Modlitwa i wolontariat dla TE w Dzięgielowie

  29.04.2016 Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny będzie 67. w historii, rozpocznie się 2. lipca, a zakończy 10.  Główny mówca - Dick Dowsett wybrał już dziewięć tematów na Spotkania ewangelizacyjne w Dzięgielowie (o godz.17.00 dla dorosłych i młodzieży) i pracuje nad nimi. Wszystkie związane są z fragmentami z Ewangelii Jana. Módlmy się, aby Duch Święty dał Dickowi właściwe pomysły, przykłady i słowa, bo przecież doskonale zna każdego z nas, wie najlepiej, czego potrzebujemy i kto będzie tegorocznym słuchaczem. czytaj całość »
 • Święto Muzyki w Pile

  Święto Muzyki w Pile

  09.05.2016

  W dniach 7-8 maja 2016 roku odbył się jubileuszowy, XXX Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Gospodarzem tegorocznego zjazdu była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pile. czytaj całość »

 • Wsparcie od polskich luteran

  Wsparcie od polskich luteran

  09.05.2016

  Fundusze w kwocie 66 409,51 zł (15 122,26 Euro), zebrane w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce zostały przekazane w kwietniu 2016 r. Światowej Federacji Luterańskiej i przeznaczone na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach na Bliskim Wschodzie.  czytaj całość »

 • W tym roku do 2 maja

  W tym roku do 2 maja

  29.04.2016 W tym roku zeznania podatkowe można składać aż do 2 maja (30 kwietnia wypada w sobotę). Jeśli jesteście Państwo jeszcze przed rozliczeniem i wypełnieniem formularza PIT, bardzo prosimy o wykorzystanie możliwości związanej z rozdysponowaniem 1% swojego podatku. Prosimy o przekazanie go na Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Święto Pieśni Diecezji Katowickiej

  Święto Pieśni Diecezji Katowickiej

  28.04.2016 W niedzielę Cantate, 24 kwietnia br. w Lędzinach Hołdunowie odbyło się Święto Pieśni, jubileuszowy - 70. Zjazd Chórów Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.   czytaj całość »