english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rozpoczął się Wielki Tydzień

  Rozpoczął się Wielki Tydzień

  20.03.2016

  Wielki Tydzień stanowi kulminację Czasu Pasyjnego (Wielkiego Postu). Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a swoje zakończenie znajduje w Wielką Sobotę. Po niej rozpoczyna się nowy okres roku kościelnego - czas wielkanocny. czytaj całość »

 • Czy dawanie to czyjeś zadanie?

  Czy dawanie to czyjeś zadanie?

  09.03.2016 czytaj całość »
 • Duchowy tryptyk

  Duchowy tryptyk

  02.03.2016 W  "Po prostu" - programie radiowym Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach zapraszamy do wysłuchania trzyczęściowej audycji "Duchowy tryptyk".  czytaj całość »
 • Czym kierować się w życiu

  Czym kierować się w życiu

  02.03.2016

  Czy znalazłeś takie drzewo, z którego możesz zobaczyć  Jezusa? – pyta ks. Leszek Czyż  przywołując historię o Zacheuszu. czytaj całość »

 • Spotkanie z przedstawicielami Kościoła Anglii

  Spotkanie z przedstawicielami Kościoła Anglii

  26.02.2016 24 lutego w Centrum Luterańskim w Warszawie odbyło się spotkanie Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca z ks. archidiakonem Colinem H. Williamsem, sprawującym duchowy nadzór nad parafiami anglikańskimi znajdującymi się pod jurysdykcją Kościoła Anglii w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej. czytaj całość »
 • Światowy Dzień Modlitwy - 4 marca

  Światowy Dzień Modlitwy - 4 marca

  25.02.2016 Hasłem tegorocznego Dnia są słowa: "Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie". czytaj całość »
 • Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  09.03.2016 W dniach od 26 do 27 lutego 2016 roku odbyła się w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Polsko-Niemiecka Konferencja Naukowa „Ziemia skrywa kości. Zapomniane krajobrazy pamięci – cmentarze protestanckie w Wielkopolsce po 1945 roku.” czytaj całość »
 • Katowickie Róże Lutra

  Katowickie Róże Lutra

  08.03.2016

  W sobotę 5 marca br. nabożeństwem w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach rozpoczęły się obrady Synodu Diecezjalnego Diecezji Katowickiej. czytaj całość »