english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  30.06.2016

  30 czerwca br. w siedzibie rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Polski (KEP) podpisane zostało wspólne Przesłanie Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej oraz KEP ws. uchodźców. czytaj całość »

 • Tożsamość ewangelicka po mazursku

  Tożsamość ewangelicka po mazursku

  30.06.2016

  O mazurskiej duchowości ewangelickiej, mazurskim protestantyzmie i zaangażowaniu społeczno-politycznym rozmawiamy z Urszulą Pasławską, posłanką na Sejm RP. czytaj całość »

 • Księża i diakoni wybrali synodałów

  Księża i diakoni wybrali synodałów

  28.06.2016

  Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych Kościoła, która obraduje w dniach 27-29 czerwca w Wiśle Jaworniku, księża i diakonii wybrali swoich przedstawicieli do Synodu Kościoła.

  czytaj całość »
 • Dzięgielów także dla dzieci!

  Dzięgielów także dla dzieci!

  28.06.2016

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie organizowany jest z myślą o całych rodzinach oraz osobach w każdym wieku, dlatego w miasteczku ewangelizacyjnym rodzice z małymi dziećmi znajdą miejsce do przewijania i karmienia najmłodszych, do zabawy w piaskownicy - dla nieco większych (podczas, gdy dorośli mogą słuchać treści ewangelizacji, dzięki nagłośnieniu) oraz dla przedszkolaków i uczniów - dla nich organizowane są osobne (w zależności od wieku) spotkania ewangelizacyjne. To jednak nie wszystko. czytaj całość »

 • Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  27.06.2016

  Coroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelickiego odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca 2016 roku w ośrodku parafialnym w Wiśle Jaworniku. Tematyka tegorocznej konferencji: „Tożsamość luterańska w kontekście 500 lat Reformacji". czytaj całość »

 • Sport, wolność, wdzięczność

  Sport, wolność, wdzięczność

  27.06.2016 Gdy jest cieplej i nadchodzą wakacje, częściej i chętniej ruszamy się sprzed biurek. czytaj całość »
 • Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

  Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

  15.06.2016

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest propozycją dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. Dlatego w jego bogatym programie można także znaleźć podpowiedzi, jak ciekawie spędzić czas pomiędzy spotkaniami ewangelizacyjnymi, wykładami biblijnymi, wieczornymi koncertami i seminariami. czytaj całość »

 • Przytul się do Ojca w... Mrągowie

  Przytul się do Ojca w... Mrągowie

  23.06.2016 Jeśli w czasie wakacji będziesz na Mazurach, zajrzyj do Mrągowa na Tydzień Ewangelizacyjny! Mrągowo zachwyca położeniem (jeziora, lasy, łąki, wąwozy), a to z pewnością przybliża człowieka do Boga. Przeżycia wyniesione z Tygodnia Ewangelizacyjnego mogą pomóc doświadczyć Bożej miłości, pocieszenia i odkrywania, że relacje z innymi ludźmi mogą być budujące i twórcze. czytaj całość »