english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pomagamy zrozumieć Biblię

Komentarze odkrywają bogactwo

09.11.2015

Centrum Misji i Ewangelizacji serdecznie zaprasza do bezpłatnego korzystania z zasobów strony egzegeza.pl. Egzegeza z języka starogreckiego oznacza wyjaśnianie, tłumaczenie, interpretowanie – na portalu egzegeza.pl zamieszczane są omówienia biblijnych fragmentów, które stanowią podstawę niedzielnych kazań w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.


Pomagamy zrozumieć Biblię

Każdy fragment biblijny jest wiernie tłumaczony z oryginalnego języka, w którym został napisany, zaopatrzony w uwagi oraz komentarz przybliżający jego znaczenie.

Omówienia fragmentów biblijnych przygotowywane są na bieżąco przez cały rok kościelny przez pracowników katedr: Wiedzy Starotestamentowej i Języka Hebrajskiego oraz Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, a także przez absolwentów Akademii i specjalistów w dziedzinie egzegezy biblijnej.

– Materiały zamieszczane na portalu przeznaczone są zarówno dla tych, którzy kazania wygłaszają, jak i dla tych, którzy ich słuchają. Jako ludzie mamy tendencję do zawężonego odczytywania danych fragmentów biblijnych, utrwalonego i schematycznego ich rozumienia. Warto sięgać po komentarze do tekstów biblijnych, gdyż ukazują one całe bogactwo ich przesłania – zachęca teolog ewangelicki Grzegorz Olek, jeden z autorów komentarzy zamieszczanych na portalu.

Mam nadzieję, że umieszczone na stronie egzegeza.pl materiały okażą się pomocne nie tylko dla osób duchownych, ale także dla prowadzących godziny biblijne, rozważania, spotkania oraz przydadzą się w prywatnym studium Pisma Świętego. Dodatkowo do komentarzy zamieszczonych na portalu można dopisać swój i tym samym wejść w dialog z jego autorem i czytelnikami, do czego w imieniu pomysłodawcy portalu, Centrum Misji i Ewangelizacji, zachęcam.

Joanna Rączkowiak