english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pomoc dla uchodźców

Wierni pomogli uchodźcom w obozach

24.01.2016

W Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce zakończyła się zbiórka środków finansowych przeznaczonych na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach na Bliskim Wschodzie. Wierni zebrali fundusze w wysokości ponad sześćdziesięciu siedmiu tysięcy złotych.


Zbiórka pomocy została uchwalona przez jesienny Synod Kościoła z inicjatywy biskupa Jerzego Samca, który w swoim wystąpieniu podniósł kwestię uchodźców i migrantów w kontekście hasła roku 2015: "Przyjmujcie jedni drugich jak i Chrystus przyjął nas ku chwale Boga."


Biskup podkreślił, że wybór tego hasła na długo przed rokiem 2015, był wyraźnym znakiem jaki Kościół otrzymał od Boga w kontekście dyskusji, która ujawniła wiele skrajnych poglądów i opinii. Przypomniał, że to właśnie ekstremalne sytuacje są egzaminem wiary.

Zebrana pomoc zostanie przekazana dla potrzebujących za pośrednictwem ewangelickich organizacji kościelnych bezpośrednio działających w obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie.

Wierni Kościoła ewangelickiego w ostatnim czasie kilkukrotnie przekazywali pomoc finansową dla uchodźców w odpowiedzi na zbiórki organizowane przez Diakonię Polską i Polską Radę Ekumeniczną.