english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poparcie dla Fairtrade

Radcy Konsystorza podejmują wyzwanie!

18.05.2017

Radcy Konsystorza wraz z Biskupem Kościoła ks. Jerzym Samcem biorą udział w akcji Fairtrade Challange.


Poparcie dla Fairtrade

W październiku 2016 r. Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP podjął uchwałę dotyczącą zaangażowania się w promocję idei Sprawiedliwego Handlu w ramach ogólnopolskiej kampanii Wspólnoty Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. 
 
Przyjmując deklarację Konsystorz zobowiązał się do promowania idei i produktów Sprawiedliwego Handlu, aby w ten sposób przyczynić się do wspierania drobnych wytwórców z krajów globalnego Południa, dla których jest to szansa na utrzymanie się z pracy własnych rąk, poprawę warunków życia swoich rodzin oraz rozwój lokalnych społeczności. 
 
Okazją do promocji Sprawiedliwego Handlu jest trwająca w maju akcja Fairtrade Challange zorganizowana przez Fundację „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. Polega ona na zakupie produktu ze znakiem Fairtrade, zrobieniu zdjęciu i umieszczeniu go w serwisach społecznościowych z odpowiednim hashtagiem. 
 
Zdjęcie Radców Konsystorza wraz z produktami Fairtrade ukaże się w mediach społęcznościowych Kościoła. Radcy zachęcają do wsparcia Sprawiedliwego Handlu i udziału w akcji Faitrade Challange.
 
#jestemfair
#fairtradechallenge
#fairtradereporter
@fairtradepolska