english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Porządek: Słowo, jak klucz

Wiosenna Konferencja dla kobiet

17.03.2014

Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) zaprasza na wiosenną Konferencję dla kobiet! Temat: "Wiosenne porządki". Jak zawsze konferencja odbędzie się w Domu Gościnnym parafii ewangelicko-augsburskiej w Wiśle-Jaworniku. Będzie inspirująco, szczerze i życiowo. Termin: 22 marca – najbliższa sobota, w godz. 10.00-15.00.


Porządek: Słowo, jak klucz

W programie wystąpienia teolożek i współautorek książki "Postylla kobiet": Aleksandry Błahut-Kowalczyk i Iwony Holeksy.

 

Wstęp do wykładu Aleksandry Błahut-Kowalczyk "Podporządkowanie Bożemu Słowu" przywołuje skojarzenia, które mogą się pojawić, gdy pomyślimy o wiosennych porządkach, katechizmach i podporządkowaniu Bożemu Słowu.

 

Wiosenne porządki lubimy, wprowadzają ład i świeżość; katechizmy porządkują codzienność, uczą jak żyć; pomagają spojrzeć w głąb siebie z perspektywy uporządkowania, wystarczy powtórzyć przykazania i zastanowić się, jak jest z ich przestrzeganiem w codziennym życiu. Konsekwencją tychże refleksji jest szczera odpowiedź na pytanie: Czy podporządkowuję się Bożemu Słowu?. „Porządek” – to słowo-klucz - wyjaśnia Aleksandra Błahut-Kowalczyk.

 

Drugi z wykładów, przygotowany przez Iwonę Holeksę, zatytułowany "Uporządkowanie w życiu" będzie dotyczył powołania człowieka do życia w harmonii i pięknie. Bóg jest Bogiem porządku, ale człowiek, nawet bardzo wierzący, czasem ma trudność, aby prowadzić życie satysfakcjonujące i spełnione.

 

Będę ze słuchaczkami zastanawiać się, co to znaczy uporządkowane życie, co pomaga, a co przeszkadza w prowadzeniu takiego życia, a także, co można zrobić, jeśli nasze życie znacząco odbiega od Bożego ideału - mówi Iwona Holeksa.
 

W programie spotkania również wspólny śpiew, dyskusje w grupach, poczęstunek i stoisko księgarni "Warto". Będzie także mini-poradnik, czyli ciekawe sposoby na szybkie porządki i… oszczędności.

 

Zaproszenie do udziału w spotkaniu skierowane jest do każdej kobiety. Konferencja ma charakter otwarty.