english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Postylla dla współczesnego czytelnika

Nowa książka Wydawnictwa Augustana

01.07.2019

Wydawnictwo Augustana prezentuje książkę "Oto Bóg przychodzi. Postylla współczesna".


Postylla dla współczesnego czytelnika

Postylla to jedna z tradycyjnych książek ewangelickich. Tak jest już od ponad 500 lat. Samo słowo współcześnie brzmi trochę archaicznie. Nie jest używane w codziennej polszczyźnie. Powstaje więc uzasadnione pytanie: Co to jest postylla? Najkrótsza odpowiedź brzmi: postylla to zbiór kazań na wszystkie niedziele i główne święta roku kościelnego.

Wydawnictwo Augustana zaprosiło do współpracy 71 autorów: duchownych – diakonów, księży i biskupów, kobiety i mężczyzn, starszych i młodszych, z różnych regionów Polski. Tak szerokie grono autorów gwarantuje wiele ciekawych i wzajemnie uzupełniających się tekstów opowiadających o Bożej drodze.

Każde kazanie w tej książce zajmuje dwie strony. Taka krótsza propozycja znajdzie zapewne wielu nowych czytelników. Jak w innych dziedzinach, nie chodzi przecież o długość, ale o jakość. Kazania, choć krótkie, zawierają jednak ważny przekaz, nie traktują tekstów biblijnych pobieżnie. Autorzy mając przed oczami współczesnego, często spieszącego się czytelnika, w zwartej formie przekazują pełnię Bożego zwiastowania.

Książka do kupienia w Księgarni Augustana w Bielsku-Białej lub w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/19-postylle-i-modlitewniki