english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poświęcenie kaplicy w Głogowie

Po 70-ciu latach oczekiwań, głogowscy ewangelicy mają własne miejsce nabożeństw

18.09.2016

Historycznym świętem Kościoła była uroczystość poświęcenia kaplicy ewangelickiej w Głogowie. Po 70-ciu latach oczekiwań, głogowscy luteranie mają własne miejsce głoszenia Ewangelii i udzielania Sakramentów. W nabożeństwie brał udział bp Jerzy Samiec.


Poświęcenie kaplicy w Głogowie

Uroczyste nabożeństwo, w niedzielę 18 września 2016 roku, zgromadziło wiernych i duchownych z okolicznych parafii diecezji wrocławskiej i nie tylko. Obecni byli dawni duszpasterze: ks. Roman Kluz, ks. Andrzej Dyczek, ks. Cezary Królewicz i ks. Dariusz Madzia oraz biskupi seniorzy: bp Ryszard Bogusz i bp Paweł Anweiler.

Poświęcenia Słowem Bożym i modlitwą dokonał bp Jerzy Samiec w asyście bp. Waldemara Pytla, bp. Ryszarda Bogusza oraz ks. Jerzego Gansela - miejscowego duszpasterza. W uroczystościach brał udział również Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Po nabożeństwie wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku w pozostałych pomieszczeniach budynku.

Nowa kaplica ewangelicka powstała w zakupionym budynku dawnego Gimnazjum Ewangelickiego. Po raz pierwszy w nowym miejscu nabożeństwo zgromadziło wiernych w Wielki Piątek.

Głogowski zbór w okresie powojennym został pozbawiony kościoła, plebanii i wszystkich domów parafialnych. W tym czasie nabożeństwa odbywały się w różnych wynajmowanych pomieszczeniach, a od 20 lat w kaplicy przy kościele rzymskokatolickim.  

Obecnie opiekę duszpasterską nad ewangelikami w Głogowie sprawuje ks. Jerzy Gansel, proboszcz administrator parafii w Legnicy.

bik.luteranie.pl

foto: galeria fotografii