english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

Prośba o pomoc w remoncie zabytkowego kościoła

06.08.2016

Zabytkowy ewangelicki kościół w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej obchodził w lipcu swój piękny jubileusz 150-lecia (zobacz: tutaj). Po 11 dniach - czyli 28 lipca - nasza społeczność przeżywa bardzo trudny czas. W tym dniu palił się nasz kościół.


Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

Dzięki szybkiej interwencji wielu jednostek Straży Pożarnej udało się uratować kościół, ale straty są bardzo dotkliwe. Spaliła się zakrystia z wyposażeniem, zniszczeniu uległy okna tam umieszczone, popękały szyby pod wpływem temperatury w głównej nawie kościoła. Pożar uszkodził nasze zabytkowe organy, na dzień dzisiejszy nie wiadomo w jakim stopniu. Czekamy na ekspertyzę specjalisty. Cały kościół pod wpływem dymu i sadzy został dotkliwie zabrudzony, dlatego wymaga całkowitego malowania - ściany i konstrukcja drewniana. Cała instalacja elektryczna jest do wymiany, co samo w sobie wygeneruje ogromne koszty.

 

Nasza niezbyt duża społeczność będzie miała duże problemy, by podźwignąć wszystkie potrzebne wydatki i nakłady. Dlatego zwracamy się do ludzi szlachetnych serc, o pomoc i wsparcie. Za każdy datek będziemy wdzięczni.

 

Nasze konto:

 

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Międzyrzeczu
ul. Centralna 239
43-392 Międzyrzecze Górne

Bank Spółdzielczy w Jasienicy
26 8117 0003 0017 0716 2000 0010

 

z tytułem przelewu - Darowizna na cele kultu religijnego (pożar kościoła).

  

Z wyrazami szacunku

 

ks. Andrzej Dyczek z parafianami