english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Prawdziwe historie bez ograniczeń

Zajęcia przedpołudniowe dla dzieci na TED

08.07.2015

„Pan kieruje krokami męża. Wspiera tego, którego droga mu się podoba” – słowa z Psalmu 37,23 stały się punktem wyjścia do poznania historii Davida Johnsona, dziesięcioboisty.


Prawdziwe historie bez ograniczeń

Na 66. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie podczas gdy rodzice słuchają wykładu biblijnego od godz. 10.30 pod dużym namiotem, dzieci od 5 do 12 lat spotykają się w namiocie dla dzieci na programie pt. "Więcej niż złoto – historie chrześcijańskich olimpijczyków". Codziennie poznają historię znanych sportowców, których życie całkowicie się zmieniło, kiedy na swojej drodze życia spotkali Boga.

Na początku spotkania same się ruszają – kilka pajacyków, podskoków, trucht, zabawa w pociąg – by przez następne kilkadziesiąt minut usiąść i posłuchać. David Johnson nie zawsze był „mężem wiary”. Jako dziecko był rozrabiaką, kradł. Spotkania młodzieżowe, na które zaczął uczęszczać, i przykład kolegi zmieniły go. Zrozumiał, że Pan Bóg kocha każdego człowieka, także jego, chociaż wcale na to nie zasługiwał.

– Pan Bóg kocha nawet rozrabiaków? – zapytało któreś z dzieci.
– Tak, nawet, chociaż nie jest zadowolony ze złego zachowania – odpowiedziała Danuta Ostruszka, animator Centrum Misji Ewangelizacji.

Prowadzące opowiadały o marzeniach Davida – dostaniu się na olimpiadę, poznaniu dziewczyny i byciu posłusznym Bogu. Czy się spełniły? Dzieci z niecierpliwością czekały na dalszy ciąg opowiadania, pijąc w przerwie herbatę. W opowieści nie zabrakło emocjonujących momentów: kontuzji, żarliwych modlitw podczas zawodów i smaku zwycięstwa.

– Czy on naprawdę istnieje? Jest prawdziwy? – dopytywały niektóre dzieci już po zakończeniu zajęć.
– David Johnson jest prawdziwy, żyje – odpowiadały panie.

Zapewne nie tylko mi przez głowę przemknęła myśl: Podobnie jak Chrystus, prawdziwy żyjący Bóg. I Jego miłość – prawdziwie bez ograniczeń.

Po wykładzie dorośli mieli okazję podyskutować w grupach, dzieci – pobawić się przy Szkole Mobilnej pod okiem animatorów z Grupy Pedagogów Ulicy UNO. Jutro kolejne spotkanie!

Wszystkie dzieci od 5 do 12 lat zapraszamy na prawdziwe historie o prawdziwych olimpijczykach od 10.30, a także do strefy dzieci od 15.15 do 16.30 oraz na spotkania ewangelizacyjne o 17.00, które odbywają się w 3 grupach wiekowych.

Wakacyjny czas dzieci, podobnie jak wstęp na wszystkie punkty programu – wolny.

Więcej informacji o spotkaniach dla dzieci TU.


Joanna Rączkowiak