english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Promocja reformacyjnych lektur

Wiślańskie spotkanie z książkami

13.06.2014

W piątkowe popołudnie 6 czerwca br. parafia ewangelicka w Wiśle oraz diecezjalna komisja obchodów 500 lat Reformacji zaprosiła na promocję książek do sali zborowej.


Promocja reformacyjnych lektur

Wydawnictwo wiślańskiej parafii „Luteranin” promowało książkę pt. Czytanie Reformatora. Zostały w niej zebrane teksty Jerzego Sojki, które wcześniej publikował w kwartalniku „Luteranin”.

 

Książka jest zaproszeniem dla czytelnika do samodzielnej lektury pism Marcina Lutra. Dzięki niej można dowiedzieć się m.in.: jak doszło do spisania przez Reformatora 95 tez, jak powstały Lutrowe katechizmy oraz poznać wskazania, jakie daje Marcin Luter trzem stanom: Kościołowi, małżeństwu i władzy świeckiej.  Autor publikacji Jerzy Sojka jest doktorem nauk teologicznych, pracuje w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, a także jest stałym współpracownikiem dwutygodnika „Zwiastun Ewangelicki”.

 
Wydawnictwo Augustana z kolei prezentowało nowe tłumaczenie Małego katechizmu ks. Marcina Lutra oraz wystawę powstałą w oparciu o wydaną w ubiegłym roku książkę Reformatorzy.

 

W trakcie promocji Jerzy Sojka omówił Mały katechizm i Duży katechizm Marcina Lutra. Dyrektor Wydawnictwa Augustana ks. Jerzy Below przedstawił przebieg prac nad nowym tłumaczeniem i wskazał na zmiany w stosunku do poprzednich tłumaczeń.

 

Ks. prof. Marek Jerzy Uglorz w wystąpieniu Katechizujmy postmodernistyczne pokolenie pokazał, jak zmieniła się sytuacja i ludzie w stosunku do czasów XVI-wiecznej Reformacji oraz wskazał na wyzwania, jakie musimy pokonać tworząc współczesne katechizmy.

 

Renata Czyż omówiła książkę Czytanie Reformatora, a po spotkaniu autor podpisywał jej egzemplarze. Na stoisku Wydawnictwa Augustana można było nabyć inne publikacje związane z jubileuszem 500 lat Reformacji.

 

Zwiastun Ewangelicki