english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Promocja Rocznika Wiślańskiego

Do kupienia w kancelarii i księgarni.

03.07.2018

W piątek 29 czerwca 2018 r. ukazał się 10 tom „Rocznika Wiślańskiego”, którego promocja odbyła się w sali głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle.


Promocja Rocznika Wiślańskiego

Jubileuszowy tom wydany przez wydawnictwo Luteranin Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle zgromadził wielu gości oraz liczną publiczność, przede wszystkim wiernych czytelników czasopisma. Wpisał się także w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Zebranych fragmentem prozy Andrzeja Stasiuka dotyczącym cmentarzy z I wojny światowej przywitała dyrektor biblioteki Renata Czyż. Następnie wystąpiły po kolei trzy redaktorki „Rocznika Wiślańskiego”: Maria Szlaur-Bujok przypomniała postać Jerzego Drozda, wiślańskiego nauczyciela, śpiewaka i folklorysty, Renata Czyż przedstawiła zawartość tegorocznego tomu wiślańskiego periodyku, a Danuta Szczypka podzieliła się danymi statystycznymi, refleksjami i wnioskami z pracy redakcji na przestrzeni 10 lat.


Na zakończenie spotkania jako wydawca głos zabrał ks. radca Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Doceniając pracę redakcji życzył dalszych tomów i ich promocji w kolejnych latach, a wraz z burmistrzem miasta Wisła Tomaszem Bujokiem podziękował za trud wkładany w zbieranie materiałów, opracowanie tekstów, dobór ilustracji, redakcję i korekty.


Burmistrz miasta zachęcił także zebranych do zapoznania się z plenerową wystawą i jej dostępnym w bibliotece katalogiem pt. „Wisła w drodze do niepodległości”, których autorką jest Danuta Szczypka.


Tom 10 „Rocznika Wiślańskiego” można nabywać w księgarni oraz kancelarii parafialnej, dostępne są także niektóre z wcześniejszych tomów. Redakcja dziękuje wszystkim autorom za współpracę przez 10 lat, a czytelnikom życzy interesującej lektury.


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle


Foto: Szymon Brodacki / fotobrodacki.pl


Więcej zdjęć na stronie parafii>>