english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przed obradami Synodu Kościoła

5-7 kwietnia 2013 r.

02.04.2013

W dniach od 5 do 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się posiedzenie Synodu Kościoła. Sesja rozpocznie się od nabożeństwa w kościele Św. Trójcy, a późniejsze obrady będą się toczyć w Centrum Luterańśkim przy ul. Miodowej 21. Wiosenna sesji skoncentrowana będzie na zagadnieniach podsumowujących działalność Kościoła w roku 2012.  Będzie to trzecia sesja XIII kadencji najwyższej władzy Kościoła Ewangelickiego w Polsce.


Przed obradami Synodu Kościoła

Sesja wiosenna Synodu Kościoła jest sesją sprawozdawczą. Synodałowie podsumują działalnością komisji synodalnych, duszpasterstw środowiskowych i pozostałych obszarów funkcjonowania Kościoła w minionym okresie.
 
Synod jest najwyższą władzą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) w RP, jego uosobieniem i wyrazicielem wszystkich praw przysługujących Kościołowi. Jest powołany do uchwalania praw kościelnych. Do jego właściwości należy m.in. wybór Biskupa Kościoła, sprawowanie pieczy nad zachowaniem czystości nauki w Kościele, uchwalanie prawa kościelnego, stanie na straży praw, dobra i jedności Kościoła, wybór Konsystorza i Rady Synodalnej, która stanowi prezydium Synodu i reprezentuje go pomiędzy sesjami.

 

Niedzielne nabożeństwo synodalne, które rozpocznie się o godz. 8.00, będzie bezpośrednio transmitowane przez Polskie Radio w Programie 2. Transmisji można również słuchać przez internet (szczegóły: Dwojka)

 

BIK