english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

Czapki z Rosji i puzzle od Prezydenta RP

24.01.2014

Trwają przygotowania do nabożeństwa, które odbędzie się w niedzielę, 9 lutego w kościele w Szczyrku Salmopolu. Jego organizator, ks. Jan Byrt chce je poświęcić modlitwie o sportowy przebieg olimpijskiej rywalizacji w Soczi.


Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

Ostatnio swój prezent przekazał w imieniu Prezydenta Rosji Władimira Putina Ambasada Rosji. Tym prezentem są oryginalne czapki olimpijskie.

 

Wcześniej swoje prezenty przekazały różne osoby i instytucje z terenu Polski. Był wśród nich Prezydent RP Bronisław Komorowski. W jego imieniu Kancelaria Prezydenta przesłała do rozdania na ekumenicznym nabożeństwie 8 kompletów puzzli (500 szt.), przedstawiających Pałac Prezydencki.

  

Kolorowe czapki, podstawowy cel zbiórki, przakazali już między innymi Piotr Żyła i Adam Małysz. Czapki dotarły także z Lahti (Finlandia). Jak mówi ks. Jan Byrt, "celem nabożeństwa oprócz zwiastowania Słowa Bożego jest ekumeniczna modlitwa o pokój i bezpieczną oraz uczciwą rywalizację sportowców". 

 

Prezenty, który już dotarły do Szczyrku i które mają jeszcze dotrzeć, zostaną przekazane uczestniczącym w nabożeństwie dzieciom.