english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przed wiosenną sesją Synodu Kościoła

7. sesja XIII kadencji Synodu Kościoła

10.04.2015

W dniach od 10 do 12 kwietnia 2015 roku w Centrum Luterańskim w Warszawie odbędzie się siódma sesja XIII kadencji Synodu Kościoła - najwyższej władzy Kościoła luterańskiego w Polsce.


Przed wiosenną sesją Synodu Kościoła

Tematyka 7. sesji XIII Synodu Kościoła koncentrować się będzie na cechach człowieka wierzącego. W trakcie nabożeństw na otwarcie i zakończenie obrad oraz w trakcie porannych i wieczornych modlitw rozważane będą tematy dotyczące m.in otwartości, radości życia oraz porządku i kultury osobistej wierzącego.

 

Zadaniem Synodu w czasie wiosennej sesji będzie m.in. podsumowanie roku 2014 w Kościele na płaszczyźnie duszpasterskiej i diecezjalnej oraz przedstawienie wyników prac Komisji Synodalnych i przyjęcie sprawozdania finansowego Kościoła.

 

Synod jest najwyższą władzą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) w Polsce, jego uosobieniem i wyrazicielem wszystkich praw przysługujących Kościołowi. Jest powołany do uchwalania praw kościelnych. Do jego właściwości należy m.in. sprawowanie pieczy nad zachowaniem czystości nauki w Kościele, stanie na straży praw, dobra i jedności Kościoła.