english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przygoda wciąż trwa

Sorkwity - dobre miejsce

27.05.2014

Już od dziesięcioleci jest pewne miejsce, które przyciąga młodość, entuzjazm, chęć zabawy i zbliżania się do Boga drzemiące w ludziach przez cały rok. Miejsce przesycone historią i wyzwalające najlepsze ludzkie emocje. Gdzie przypadkowi ludzie tworzą przyjaźnie na całe życie, a nieprzypadkowi goście odkrywają przed uczestnikami ciekawość świata i odwagę do rozwijania własnych myśli. Gdzie takie miejsce znaleźć?


Przygoda wciąż trwa

Gdzieś pomiędzy żywą zielenią mazurskich lasów a brzegiem kryształowo czystego Jeziora Gielądzkiego. Gdzieś pomiędzy wspólnym śpiewem a wypoczynkiem na łonie natury. Gdzieś pomiędzy poznawaniem Bożego Słowa a dobrą zabawą. Właśnie tam znajduje się sorkwicki III Turnus.

 

Sorkwity III Turnus to spotkanie młodych ludzi pełnych entuzjazmu i odkrywających radość życia w przebywaniu ze sobą w otoczeniu przyjaźni, zabawy, relaksu oraz modlitwy i wspólnego śpiewu na chwałę Boga. Ciężko zliczyć dotychczasowe sorkwickie turnusy, jedno jest jednak pewne… każdy, kto wracając zabrał cząstkę Sorkwit ze sobą, pragnie wrócić tam za rok.

 

Okazja ku temu trafia się w dniach 26 lipca – 5 sierpnia. Wtedy właśnie po raz kolejny sorkwicka parafia otworzy się na młodzież z całej Polski, aby dopisany został jeszcze jeden rozdział w historii tego magicznego miejsca. III Turnus 2014 będzie miał szczególny wydźwięk, bo po raz pierwszy odbędzie się w nowo wyremontowanym i kompletnie wyposażonym ośrodku. Stuletni budynek przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont i, jak twierdzi ks. Krzysztof Mutschmann, znowu gotowy jest na przyjmowanie młodzieży przez cały sezon letni.

 

Tradycja wypoczynku w Sorkwitach sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Każdego roku przez to miejsce przepływał strumień setek młodych ludzi szukających relaksu i społeczności, a także medytacji i spokoju. Choć wspomnienia młodzieży szczelnie wypełniającej sorkwicki kościół przeszły już do historii, to jednak wciąż znajdują się ludzie, którzy co roku siadając w tych samych ławach sorkwickiego kościoła, zachowują ciągłość tradycji i odkrywają radość i spełnienie, od lat unoszące się nad tym miejscem. Być może w tym roku również Ty je odkryjesz.

 

Przyjechać może każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby niespełniające tego warunku muszą kontaktować się bezpośrednio z kierownictwem Sorkwit III Turnusu oraz przyjechać z opiekunem, który będzie za nie odpowiedzialny. W celu rejestracji proszę pisać na adres mailowy sorkwitytrojka@gmail.com. Cena dziesięciodniowego turnusu to 820 zł (w cenie pełne wyżywienie).

 

Przyjedź, zobacz, doznaj… przygoda wciąż trwa…

 

xPM