english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przyjdź! Internetowe Rekolekcje Adwentowe

Zaproszenie od studentów teologii ChAT

03.12.2018

Studenci teologii ewangelickiej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej zapraszają na Internetowe Rekolekcje Adwentowe.


Przyjdź! Internetowe Rekolekcje Adwentowe

Po raz kolejny jako studenci teologii ewangelickiej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej rozpoczynamy nowy cykl Rekolekcji Internetowych. W czasie adwentu od poniedziałku do soboty, o godzinie 7.00 będą pojawiały się filmy z przemyśleniami, które mogą pomóc w przygotowaniu się do nadchodzących świąt, także duchowo. Tegoroczne rekolekcje, które zatytułowaliśmy Przyjdź! będą dotyczyć zapowiedzi przyjścia Jezusa – zarówno tego pierwszego, jak i kolejnego, którego powinniśmy spodziewać się w przyszłości. Będzie to już nasz 7 cykl.

Nowością tegorocznych Internetowych Rekolekcji jest specjalnie zaadaptowane studio nagrań, które daje nam możliwość nagrywania odcinków w jednakowych warunkach dla każdego. Dodatkowo stworzyliśmy konto na Instagramie, gdzie regularnie pojawiają się materiały zza kulis.

Rekolekcje Internetowe to projekt studentów zrzeszonych w Kole Teologów Ewangelickich Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Pomysł robienia rekolekcji w Internecie zrodził się w naszych głowach w lutym 2016 r., na kilka dni przed rozpoczynającym się czasem pasyjnym. Widzieliśmy, że bardzo wiele naszych koleżanek i kolegów luteran śledziło różnego rodzaju cykle rekolekcji w sieci. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć kanał na YouTube, w którym będziemy dzielić się swoimi przemyśleniami i razem z innymi przygotowywać się do nadchodzących wówczas świąt wielkanocnych.

Rekolekcje pasyjne, których pierwszy cykl zatytułowaliśmy „W ciszy znajduję Ciebie” miały formę audio i odcinki pojawiały się codziennie. W kolejnym cyklu rekolekcji, tym razem adwentowych, poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na nagrywanie rekolekcji w formie filmików. Z czasem zaczęliśmy publikować zarówno na YouTube, jak i na Facebook.

Dziś mamy za sobą 6 cyklów internetowych rekolekcji adwentowych i pasyjnych. Mimo tego, że jesteśmy amatorami, to każdym cyklem staramy się rozwijać i poprawiać jakość tego, co publikujemy, a same rekolekcje są okazją do rozwoju również dla nas.

Zapraszamy do oglądania i śledzenia nas na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Facebook

https://www.facebook.com/InternetoweRekolekcje/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCkxerLPmKtYhjg4z9QJbFqQ/featured

Instagram

https://www.instagram.com/internetowerekolekcje/
 

tekst: Grzegorz Fryda