english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pusty grób i wielkanocny stół

O nadziei na nowy początek

13.04.2017

Wielkanocny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” zaprasza do Grobu Pańskiego – ale nie do Ziemi Świętej, lecz do dużo bliższego Görlitz, graniczącego ze Zgorzelcem, gdzie w średniowieczu powstała kopia obiektów związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.


Pusty grób i wielkanocny stół

Jednak nawet gdy pozostaniemy w domach, zadumajmy się nad krzyżem i pustym grobem Zbawiciela. Do tego zachęcają autorzy: ks. dr Dariusz Chwastek – W krzyżu kryje się chrześcijańska nadzieja na nowy początekks. Piotr Sztwiertnia – Dla uczniów kluczowy ma być nie fakt, że grób jest pusty, ale to, że będą mogli ponownie spotkać się ze swoim Mistrzemks. Piotr Gaś – Nie zawsze czynimy postępy w odkrywaniu Bożych wskazań w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy; Henryk Dominik – Cierpliwy Chrystus czeka, byśmy kroczyli drogą Jego sprawiedliwości.

 

O świętowaniu Wielkiej Nocy w kontekście rodziny piszą Bronisław Sztuchlik, Marta Haratyk Bogdan Zeler. Przy wielkanocnym, rodzinnym stole można też rozwiązać kolejny quiz 17 pytań na 2017 rok,  związany z Rokiem Reformacji.

 

Z kolei na udział rodzinnym spotkaniu ewangelików z całego kraju, jakim będą Ewangelickie Dni Kościoła w czerwcu br.,namawia ks. Jerzy Below.

 

Ponadto w numerze relacja z jubileuszowej, X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2016/2017 oraz terminy konfirmacji i pamiątek poświecenia kościołów w diecezji cieszyńskiej. Warto i na tę stronę zajrzeć, by zaplanować  wakacyjne wizyty w sąsiednich parafiach.

 

Zachęcamy do prenumeraty na rok 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.