english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pytania o przyszłość

Pierwszy numer Zwiastuna Ewangelickiego w 2020 r.

10.01.2020

Ukazał się 1 numer „Zwiastuna Ewangelickiego” w 2020 roku. To już 157 rok istnienia czasopisma.


Pytania o przyszłość

W pierwszym tegorocznym numerze padają ważne pytania związane z przyszłością i planowaniem  kolejnych dni roku. Jacy jesteśmy po świętach? Czy odmieniliśmy nasze serca? – zastanawiasię bp Marian Niemiec (tekst można przeczytać na stronie www.zwiastun.pl/zwiastun/numery/2020-01-12/przy_rozy_lutra_12020_c6ce2.pdf),a bp Ryszard Bogusz pyta:Co daję lub co mogę dać Jezusowi? Wtóruje im Iwona Holeksa pytając: Czy człowiek umie dokonywać dobrych wyborów i żyć szczęśliwie? To jest możliwe, jeśli człowiek zaufa Bogu – piszą o tym  Bronisław Sztuchlik i Marta Haratyk. Pytając co będzie (…) jako wyzwoleni przez Chrystusa znamy odpowiedź – pisze ks. Jan Badura –  będzie  możliwość do działania, służby, do tego, by być użytecznym.

W ogłoszonym przez Synod Kościoła Roku wolności chrześcijańskiej  w nowej rubryce pod takim tytułem Jerzy Sojka i Łukasz Barański rozważają, czym jest  i do czego zobowiązuje nas chrześcijańska wolność. Lektura tych tekstów pozwala lepiej zrozumieć, na czym polega bycie ewangelikiem. Nad kwestią  wolności i zniewolenia  pochylił się też w swoim felietonie Henryk Dominik.

W kontekście wolności religijnej i politycznej można też odczytać reportaż ks. Tomasza Bujoka pt. Kształtowanie etosu demokracji z wioski amerykańskich, protestanckich szejkersów.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.