english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Radosne oczekiwanie w Koszalinie

Adwent 2013

17.12.2013

"Hej radości co nie miara daje nam w Chrystusa wiara...". Adwent to radosne oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa i takie właśnie były spotkania adwentowe w koszalińskiej parafii.


Radosne oczekiwanie w Koszalinie

Wspólne dzielenie się radością w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie jest piękną tradycją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Lubimy spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, pośpiewać i na zakończenie złożyć sobie życzenia świąteczne.

 

W koszalińskiej parafii niczego nie zabrakło i tym razem. W niedzielę, 15 grudnia br. odbyło się ostatnie parafialne spotkanie adwentowe, na którym spotkali się parafianie z Koszalina i Świdwina. Urozmaiceniem tego rocznego spotkania był występ dzieci i dorosłych z Parafialnej Grupy Artystycznej pod kierownictwem Izy G.-Sokołowskiej, którzy zaprezentowali specjalnie przygotowany program.

 

W koszalińskim Centrum Parafialnym odbyło się też V Ekumeniczne Spotkanie Opłatkowe, organizowane przez oddział PRE (w tym roku gospodarzem była Parafia Ewangelicko-Metodystyczna). Spotkanie miało miejsce 7 grudnia br. przy udziale duchownych z parafii koszalińskich, parlamentarzystów, samorządowców, ludzi kultury, nauki i mediów. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa adwentowego. Koszaliński Oddział PRE po raz piąty przyznał Wyróżnienie Ekumeniczne dla osoby, która przyczynia się do budowania przestrzeni ekumenicznej, poprzez dostrzeganie i wspieranie roli i posłannictwa Kościołów w życiu religijnym, kulturalnym i społecznym mieszkańców ziemi koszalińskiej. Laureatką nagrody została Maria Dąbrowska – dyrygentka wielu koszalińskich chórów.

 

Niemieckojęzyczna część parafii spotkała się na początku Adwentu, aby wspólnie przeżywać radosny czas oczekiwania. Do Koszalina przyjechali parafianie z filiałów w Białogardzie i Szczecinku. Śpiewano pieśni adwentowe oraz modlono się w języku, który jest bliski sercu tej części parafian. Spotkanie było także okazją do podsumowania mijającego już roku. Zaprzyjaźniony od wielu lat z parafią ks. dr Christopher Ehricht z Kilonii oraz ks. Matthias Tuve przywieźli pozdrowienia z Nordkirche.

 

Wszyscy uczestnicy tego rocznych spotkań adwentowych byli zgodni, że bez prawdziwego Adwentu nie ma prawdziwych świąt Bożego Narodzenia.

 

Iza G.-Sokołowska