english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Razem Lepiej

Warsztaty dla seniorów w Koszalinie

10.06.2014

Projekt partnerski "Bürgerhafen" (Port Obywatelski) oraz "Nowa technika i starzy ludzie – laptopy, tablety i „szpakowaci surferzy” to tylko niektóre praktyczne przykłady inicjatyw i zaangażowania społecznego, które będą omawiane w czasie warsztatów dla seniorów w Koszalinie.


Razem Lepiej

Diakonia Koszalin i Pommerscher Diakonieverein e.v zapraszają do udziału w transgranicznym projekcie senioralnym „Razem Lepiej”. Polscy i niemieccy trenerzy będą prowadzić dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji oraz poznawania samego siebie jako aktywnego seniora.

 

Organizatorzy projektu chcą zachęcić seniorów do spojrzenia, jak nabyte w ciągu życia doświadczenie można wykorzystać w sposób użyteczny i aktywny dla siebie i innych. Chcemy zapewnić wsparcie i doradztwo dla seniorów, którzy odkryją w sobie pasję i zaangażowanie do działania - mówi Izabela Główka-Sokołowska, koordynator i trener projektu. Kursy odbędą się w Koszalinie w Centrum Luterańskim w trzech terminach: 23–27 czerwca, 7–11 lipca oraz 25–29 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny.
 
Moduły tematyczne spotkań to: „Społeczeństwo w zmianach” (globalizacja, indywidualizacja, zmiany w rodzinie, starość), „Instytucje wspierające w zaangażowaniu społecznym” (struktury lokalne, instytucje dla seniorów, wolontariat), „Kim ja jestem? Pytania o własną tożsamość” (szukanie sensu, duchowość, wspólnota a moje obowiązki), „Podstawowe reguły w komunikacji” (tworzenie relacji, działanie, komunikacja niewerbalna, mediacja, konflikty), „Doświadczenia praktyka” (dyskusje w grupach, poradnictwo, wymiana doświadczeń) oraz „Pomysł na dalszy kierunek – przygotowanie” (pomysł, przeprowadzenie koncepcji, plan, PR, finansowanie).
 
Projekt został dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007–2013.
 
Informacje, zapisy i kontakt
Izabela Główka-Sokołowska – koordynator, trener tel. 505 41 83 04
Centrum Luterańskie w Koszalinie, ul. Połczyńska 1
www.diakonia-koszalin.pl
e-mail: diakoniakoszalin@op.pl
www.facebook.com/luteraniekoszalin