english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje dla młodych z diecezji wrocławskiej

Przesieka 5-7 kwietnia 2019

12.04.2019

W weekend przed niedzielą Judica (5-7 kwietnia 2019 roku) odbyły się tradycyjne rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży diecezji wrocławskiej. Osobne rekolekcje w czasie pasyjnym przeżywały również panie oraz duchowni. 


Rekolekcje dla młodych z diecezji wrocławskiej

Młodzi uczestnicy z całej diecezji, tak jak w poprzednich latach, spotkali się w Przesiece, gdzie ciekawy program uzupełniały górskie widoki oraz piękna pogoda. 
 
Program tegorocznego spotkania oparty był na historii trzech starotestamentowych postaci: Józefa, Dawida i Daniela. Na tej podstawie około setka uczestników odkrywała szczególne pasyjne znaczenie przebaczenia, Bożych darów oraz zwycięstwa. Praca odbywała się w trzech grupach, a każda z nich realizowała specjalnie dostosowany do wieku program. 
 
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jeleniej Górze – Cieplicach (organizator wydarzenia) zadbała również o specjalne atrakcje, które urozmaiciły rekolekcje oraz pozwoliły w pełni wykorzystać walory górskiego krajobrazu oraz piękną, słoneczną pogodę. Dzieci i młodzież mogły być świadkiem doświadczeń chemicznych opartych o treści biblijne, przeżyć spotkanie oko w oko z Marcinem Lutrem, uczestniczyć w warsztatach decupage, wykonać swoją własną pasyjną świecę, czy doświadczyć nocnego zwiedzania parku w Bukowcu z pochodniami. 
 
Rekolekcje zakończono nabożeństwem w cieplickim kościele Zbawiciela, które współtworzyli wszyscy uczestnicy. Kazanie na zakończenie rekolekcji wygłosił ks. Paweł Meler – Duszpasterz Młodzieży Diecezji Wrocławskiej. 

tekst: ks. Paweł Meler