english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje dla sióstr diakonis

Błogosławiony czas w Diakonacie Eben-Ezer

11.03.2014

Szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności sióstr diakonis Diakonatu Żeńskiego "Eben-Ezer" w Dzięgielowie są coroczne rekolekcje.


Rekolekcje dla sióstr diakonis

W dniach 17 - 18 lutego (poniedziałek - wtorek) odbyły się w domu macierzystym sióstr diakonis tegoroczne rekolekcje z przewodnim tematem: "Tęsknota z Bogiem w XXI wieku". Wykłady dla sióstr prowadziła Doris Schulte z Niemiec, pracownik organizacji misyjnej "Neues Leben" (Nowe Życie), która nie po raz pierwszy odwiedziła Dziegielów. W roku 2012 była głównym mówcą podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dziegielowie. Przez dwa dni wykładów tłumaczem był ks. Jan Kozieł.

 

Oprócz wykładów w czasie rekolekcji był czas na rozmowy, pytania, wspólny śpiew i modlitwy. W poniedziałek siostry zobaczyły film pt. "Ognioodporni", a wieczorną modlitwę poprowadziła diakon Helena Gajdacz. Natomist wtorkowy poranek rekolekcji rozpoczął się od nabożeństwa spowiednio - komunijnego w domu sióstr, które odprawili wspólnie ks. Emil Gajdacz i ks. Marek Londzin.

 

Jesteśmy Bogu wdzięczni za bardzo ciekawe i budujące wykłady Doris Schulte. Był to dla wszystkich - sióstr diakonis i uczestników rekolekcji - bardzo błogosławiony czas!