english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje i prezenty

W Szczyrku Salmopolu przed świętami

28.03.2013


Rekolekcje i prezenty

Pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia dla dzieci w Szczyrku to wolny czas w szkole, który można przeżyć z Ewangelią. To możliwość jeszcze głębszego poznania Ewangelii, modlitwy, wspólnego śpiewu i wzajemnego poznania się dzieci na rekolekcjach, organizowanych przez parafię w Białej.

 

Rekolekcje prowadziła grupa wolontariuszy z Centrum Misji i Ewangelizacji. Wolontariuszom pomagali katechetka i księża. Dzieci były podzielone na grupy i w nich miały zajęcia ze Słowem Bożym. Był też czas na dyskusję i czas na wspólną herbatę z ciastkiem. To był dobry czas, przeżyty wokół Bożego Słowa i w towarzystwie koleżanek i kolegów. 

 

A przed świętami do Szczyrku dotarły już świąteczne prezenty. Z partnerskiego miasta Zetel od Bernda Hoinke, sekretarza miasta "przyszły" zajączki dla dzieci na Wielkanoc! Choć nie mają one za wiele wspólnego z naszą tradycją Wielkanocy, to jednak wnoszą dodatkową radośc w usta i serca dzieci! Oprócz zajączków z Zetel dotarły też świąteczne jajka. Zostaną one rozdane po nabożeństwie wielkanocnym w Szczyrku.

 

Przyjaciele z Zetel w tym roku odwiedzili już Szczyrk. 60-osobowa delegacja rodzin z miasta partnerskiego przyjechała w Beskidy uczyć się jezdzić na nartach. Nauka była udana i pełna radości.