english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje Pasyjne dla kobiet

Ponowne spotkanie w Karpaczu

11.03.2016

Dziewiąte spotkanie... Czy to już dobra tradycja?


Rekolekcje Pasyjne dla kobiet

W dniach od 26 do 28 lutego 2016 r. zgodnie z tradycją już po raz 9. spotkałyśmy się w gościnnych progach parafii Wang w Karpaczu na pasyjnych rekolekcjach dla kobiet. W spotkaniu uczestniczyły panie z parafii diecezji wrocławskiej: Jeleniej Góry Cieplic, Szczecina, Świdnicy, Wałbrzycha, Wrocławia Opatrzności bożej i Św. Krzysztofa, Zielonej Góry, Żar i z Karpacza.

 

Zajęcia odbywały się w pobliskim hotelu Tarasy Wang, ponieważ sala parafialna okazała się za mała dla 40 uczestniczek spotkania.

 

Gospodarzami spotkania (jak co roku) byli Bogusia Pech i ks. Edwin Pech, a zajęcia prowadziła Lucyna Żak ze Świdnicy. Temat przewodni tegorocznych rekolekcji brzmiał: „Wiara-wierzę w kogo? co? Jak?” Krótkie rozważanie oparte na Ew. Marka 13,24-37 wprowadziło nas w temat. Następnie każda z pań mogła się przedstawić oraz nazwać emocje jakie jej towarzyszą na podstawie wybranej przez siebie ilustracji.


W pierwszej części zajęć pracując w grupach zastanawiałyśmy się w co wierzymy i jak często ulegamy przyzwyczajeniom wynikającym z utrwalanych w tradycji i świadomości ludzi przesądom. Później zdefiniowałyśmy czym jest wiara w rozumieniu chrześcijańskim. W kolejnej części próbowałyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie w kogo wierzymy. Poszczególne grupy miały za zadanie opisać kim jest Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty.

 

W drugiej części spotkania (bardziej rozrywkowo-integracyjnej) poszczególne grupy rywalizowały ze sobą w odgadywaniu pieśni kościelnych na podstawie wylosowanych symboli graficznych oraz wyjętych fragmentów tekstów.

 

Rekolekcje zakończyły się niedzielnym nabożeństwem, w trakcie którego wysłuchaliśmy kazania na temat naśladowania Pana Jezusa jako konsekwencji naszej wiary.

 

Cieszymy się, że w sobotę odwiedził nas ks. bp Waldemar Pytel, który przekazał wszystkim uczestniczkom ciepłe pozdrowienia i życzenia błogosławionego czasu.


Niedzielne pożegnanie po nabożeństwie uświadomiło nam wszystkim jak ważna jest dla nas możliwość wspólnego spędzenia czasu, dzielenia się własnymi przeżyciami i doświadczeniami oraz budowanie własnej wiary.

 

Z uczuciem niedosytu już oczekujemy przyszłorocznych rekolekcji.

 

Uczestniczki
Fot: Zbigniew Jawor