english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rodzina, wychowanie, wspólnota

W nowym Zwiastunie Ewangelickim

10.09.2017

Powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 18/2017 wypełniają refleksje związane z minionym okresem urlopowym i początkiem nowego roku szkolnego, ale także tego nowego, które Bóg czyni w naszym życiu – o tym zwłaszcza w relacjach z dwóch Tygodni Ewangelizacyjnych – w Mrągowie i dla rodzin w Karpaczu autorstwa Marka Cieślara i diakon Izabeli Sikory.


Rodzina, wychowanie, wspólnota

Jeśli nie znaleźliśmy jeszcze chwili na wypoczynek, czas przeżywany razem z najbliższymi, warto zadać sobie pytanie, co nam przeszkodziło – pisze ks. Łukasz Gaś. Jednak prawdziwa rodzina, to rodzina Bożych dzieci, pisze ks. Łukasz Zieliński i przestrzega: Nie można dopuścić do sytuacji, w której rodzina czy znajomi wpłyną na nas tak bardzo, że przestaniemy czynić wolę Bożą.

 

O tym, że wychowanie  chrześcijańskie to wspólne dobro, pisze diakon Urszula Śliwka oraz Bronisław Sztuchlik, natomiast efekty wychowawcze można poznać dzięki drugiej części tekstów pod wspólnym tytułem O tolerancji, wierze i wspólnocie, pokłosia konkursu ogłoszonego przez parafię w Słupsku.

 

Obchody roku jubileuszowego wiążą się z wielością pamiątek związanych z Lutrem i Reformacją – szczególnie w Niemczech. Jak przy tej okazji można wykorzystać niewielką zabawkę – figurkę Marcina Lutra – do działania w duchu odnowy Kościoła, do przemian i codziennej aktywności, pisze Magdalena Legendź.

 

Ponadto relacja z różnych jubileuszowych, reformacyjnych wydarzeń, a także z poświęcenia nowego kościoła w Wiśle-Głębcach. Jak zawsze, stali felietoniści: Henryk Dominik i ks. Jan Badura.

 

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.