english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rodzinne pieczenie pierników

Adwentowe spotkania międzypokoleniowe w Katowicach

03.12.2012

W 1. Niedzielę Adwentu, 2 grudnia br. w parafii w Katowicach można było poczuć świąteczną atmosferę. W parafialnych salach roznosił się zapach pieczonych pierników...


Rodzinne pieczenie pierników

W czasie rodzinnego, międzypokoleniowego spotkania, szukaliśmy pomysłu na to, co można zrobić w Adwencie, by rodzina była ze sobą, aby Adwent nie był tylko uganianiem się za prezentami. Pierniki z ciasta, przygotowanego wcześniej na podstawie ponad stuletniego przepisu przez Helenę Kubok, wykrawane były i ozdabiane lukrem przez najmłodszych, ale również przez osoby w wieku emerytalnym.

 

Ideą warsztatów było rodzinne spędzenie czasu, podarowanie dzieciom samych siebie. Rodziny wymieniały się foremkami, podpatrywały też sposoby ozdabiania. Efektem były prawdziwe cudeńka. Upieczone pierniki można było zabrać do domu, ale i też część zostawić na Wigilię dla samotnych, organizowaną przez katowicką parafię 24 grudnia.

 

Również same dzieci, w ramach zajęć plastycznych w Słonecznej Krainie, w piątek, 30 listopada piekły pierniki. Wspólne wykrawanie ciastek i ozdabianie było świetna zabawą dla nich i dla opiekunów.