english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rodzinnie w Sorkwitach

Już po raz piąty odbyły się wczasy dla rodzin „pod sorkwickim aniołem”

13.09.2018

W  pierwszych dniach sierpnia, po raz piąty, w Sorkwitach na Mazurach odbyły się ogólnopolskie wczasy dla rodzin. Pięćdziesiąt sześć osób wypoczywało w wyremontowanym tzw. budynku obozowym oraz pensjonacie Dom Pojednania.


Rodzinnie w Sorkwitach

W porannych dyskusjach uczestnicy skupiali się na owocach Ducha Św. z listu do Galacjan, zaś wieczorem studiowano Dzieje Apostolskie.

Tegoroczna upalna pogoda sprawiała,  że wielką popularnością cieszył się wypoczynek nad jeziorem i plażowanie. Odbył się także spływ Krutynią,  zwiedzano okoliczne atrakcyjne miejsca.  Nie zabrakło również wspólnego śpiewu przy gitarze i organach. Ci, którzy byli w Sorkwitach po raz pierwszy, zostali pasowani na obozowicza zgodnie z miejscową tradycją. 

- Spędziliśmy dziewięć dni, czując się ze sobą doskonale, poznając się wzajemnie, będąc z różnych parafii wiele rozmawialiśmy o współczesnych problemach i o Naszym Kościele. Cudowne mazurskie plenery i poczucie wspólnoty pozwoliło nam i naszym dzieciom wspaniale wypocząć  w gronie współwyznawców - podsumowała jedna z uczestniczek tego rodzinnego spotkania.

Organizacji wczasów "pod sorkwickim aniołem" podjęli się Beata i Arnoldiusz Parot, a o duchowe inspiracje wspólnych refleksji nad Bożym Słowem dbali Beata Michałek i bp Jerzy Samiec.