english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Są fundusze na remont kościoła w Lublinie

Realizacja kolejnych wydarzeń w ramach projektu Lublin Ekumeniczny 2020

23.09.2020

Zaproszenie na nabożeństwo i debatę do Lublina.


Są fundusze na remont kościoła w Lublinie

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie już niedługo rozpocznie remont zabytkowego, XVIII wiecznego kościoła Świętej. Trójcy. Bardzo się cieszymy, że nasze wieloletnie starania o środki zewnętrzne, wreszcie przyniosły skutek.

Dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego, Bratniej Pomocy Gustawa Adolfa, Gustav-Adolf-Werk, Funduszy Rewitalizacji Śródmieścia, a także środków parafialnych nasz kościół już wkrótce odzyska swój blask. Projekt remontowy opiewa na kwotę 2 250 245,04 zł. Wszystkim wspierającym tę inwestycję już teraz dziękujemy!

Więcej na www.lubelskie.pl oraz w Panoramie Lubelskiej (od 3.20 minuty). 

Przygotowania do prac remontowych nie przeszkadzają Parafii w realizacji kolejnych wydarzeń z cyklu "Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie."

Dlatego serdecznie zapraszamy 30 września do Lublina na ekumeniczne nabożeństwo, które tym razem odbędzie się w  Archikatedrze Lubelskiej, na którym kazanie wygłosi Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzy Samiec.

Po nabożeństwie odbędzie się debata "Dialog kultur w Europie i Lublinie", w której udział wezmą bp Jerzy Samiec, prof. Hanna Suchocka, dr Krzysztof Żuk - prezydent miasta Lublin.

Szczegóły na plakacie 

tekst: ks. Grzegorz Brudny