english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Senator w Ukcie

Wieści z domów opieki

11.03.2013

W  czwartek, 7 lutego Ewangelickie Domy Opieki  w Ukcie, prowadzone przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Mikołajkach, odwiedzili niecodzienni goście.


Senator w Ukcie

Senator Marek Konopka przybył w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane-Nida  Zbigniewa Opalacha oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Białej Piskiej Jacka Krom. Goście zwiedzili pomieszczenia Ewangelickiego Domu Opieki  „Betezda” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Bardzo serdecznie zostali przyjęci przez mieszkańców i uczestników obydwu Domów, którzy bez cienia skrępowania rozmawiali z nimi, a także prezentowali swój artystyczny dorobek. Dodatkową okazją był, przypadający akurat tego dnia, coroczny walentynkowo-ostatkowy pt. „Kolorowy Zawrót Głowy”, na który przybyli uczestnicy ŚDS w Mikołajkach oraz WTZ w Mrągowie.

 

Zaproszeni goście spotkali się także z Proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach ks. Bogusławem Juroszkiem oraz kadrą zarządzającą EDO DPS „Betezda”, ŚDS w Mikołajkach, ŚDS w Ukcie, którzy przybliżyli im realia działalności tego typu placówek.   

 

Nie była to łatwa rozmowa, tak jak niełatwe są sprawy z obszaru pomocy społecznej. Senator i towarzyszący mu samorządowcy, żywo interesowali się problemami osób z niepełnosprawnością, a także trudnościami jakie w prowadzonej działalności pomocowej napotykają organizacje i instytucje pozarządowe, w tym przypadku parafia w Mikołajkach. Zbyt krótka to była wizyta i zbyt zawiłych problemów dotyczyła, aby można było podczas niej dokonać istotnych ustaleń. Poruszana tematyka wzbudziła jednak zainteresowanie senatora Marka Konopki i samorządowców, tworząc podwaliny dalszej współpracy.

 

Danuta Agnieszka Brdęk