english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sezon otwarty

Motocykliści z modlitwą rozpoczęli nowy sezon

29.04.2016

W niedzielę, 24 kwietnia br. w iście zimowej scenerii w szczyrku odbyło się Ekumeniczne Modlitewne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2016.


Sezon otwarty

Nabożenstwo poprowadzili jak zwykle dwaj księża motocykliści - ks. Henryk Mach z Bielska-Białej i ks. Jan Byrt ze Szczyrku. Mimo zimowej aury kościół ewangelicki w Szczyrku znowu okazał się za mały.

 

Z uwagi na pogodę jedni motocykliści przyjechali na motocyklach, a inni samochodami.  W nabożeństwie wzięli udział goście z wielu Kościołów chrześcijańskich ze Śląska oraz z Krakowa. Swoimi talentami usłużyły dwa zespoły muzyczne - też motocykliści - jeden z Goleszowa ze Sławomirem Pawem, a drugi z Wisły - Tadeusz Wantulok.

 

Zebrana ofiara z tego nabożeństwa została przekazana na rehabilitację motocyklisty, który po wypadku jest w bardzo ciężkim stanie.

 

Motocykliści opowiedzieli o swoich działaniach: w więzieniach, w domach dziecka, na ewangelizacjach i w krwiodawstwie oraz w służbie w diakonii.

 

Był to dobry czas, czas uwielbiania Boga w modlitwie, Słowie Bożym i w pieśni.

 

Biesiada czyli rozmowy i plany motocyklistów na 2016 tym razem odbyła się nie przy ognisku jak każdego roku (bo w Szczyrku spadł snieg), ale w stołówce parafii ewangelickiej w Szczyrku. Trwała ona do późnych godzin niedzieli. Zaplanowano również zakończenie sezonu na ostatnią niedzielę października, na godz. 11.00,  także w parafii ewangelickiej w Szczyrku.

 

ks. Jan Byrt