english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Śladami Marcina Lutra

Oferta Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce

30.01.2017

500 lat Reformacji oraz historia ks. Marcina Lutra są tematem przewodnim turystyki wyjazdowej do Niemiec w roku 2017. Dlatego Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w roku jubileuszu zaprosiła Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP do wspólnej prezentacji. 


Śladami Marcina Lutra

26 stycznia 2017 r., podczas dorocznej konferencji prasowej DZT  w ewangelicko-augsburskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, zaprezentowano aktualną ofertę DZT, podsumowano ubiegłoroczne działania, przedstawiono ofertę turystyczną Saksonii, a także zapoznano zebranych dziennikarzy z historią i teraźniejszością Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
 
Konferencję prasową prowadził dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży DZT w Polsce, Tomasz Pędzik. Zgromadzonych na spotkaniu przedstawicieli mediów powitał proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Dariusz Chwastek. Dyrektor Pędzik opowiedział o aktywności DZT w roku 2016 r. i podkreślił, że liczba Polaków odwiedzających Niemcy ponownie wzrosła. Następnie szczegółowo przedstawił tegoroczny temat turystyki przyjazdowej do RFN czyli jubileusz 500 lat Reformacji. W ramach Roku Reformacji zaplanowany został cykl tras turystycznych „Śladami Lutra” obejmujący 8 propozycji tras tematycznych, 2000 km szlaków pieszych oraz szereg wydarzeń kulturalnych towarzyszących tematowi.
 
Na konferencji byli obecni przedstawiciele Saksońskiej Organizacji Turystycznej, prezes Hans-Jürgen Goller i manager rynków zagranicznych oraz programu Luter 2017, Dorothea Schäffler. Goście zaprezentowali Saksonię, jej atrakcje oraz ofertę turystyczną. Część tej oferty jest także związana z Reformacją i jubileuszem: np. Torgawa to miejsce związane m.in. z Katarzyną von Bora, a Lipsk a Janem Sebastianem Bachem. 
 
Istotnym punktem konferencji była prezentacja Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, jego historii i działalności. Przygotowała ją Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, rzecznik prasowy Kościoła. Został wyświetlony również krótki film o Kościele ukazujący jego współczesne oblicze, działalność diakonijną, ewangelizacyjną, edukacyjną i misyjną. Rzecznik zwróciła również uwagę na szereg wydarzeń związanych z jubileuszem 500 lat Reformacji i obchodami, które odbędą się także w Polsce. 
 
Konferencję prasową zakończył występ Michała Szulima, który zaśpiewał utwór Jacka Kaczmarskiego pt. „Marcin Luter”. Po tej części spotkania uczestnicy zostali zaproszeni na lunch do domu parafialnego, gdzie był czas na pytania oraz indywidualne rozmowy.
 

źródło: www.luter2017.pl
 
zdj. www.germany.travel
 
Film o Kościele

Film animowany prezentujący ofertę DZT - podróże śladami ks. Marcina Lutra

Broszura w jęz. angielskim