english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Słowo Biskupa Kościoła na 11 października 2020

09.10.2020

Słowo Biskupa Kościoła na 11 października 2020

"Zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy." 2 Kor 5,6-7

"Ja jednak wierzę, że ujrzę dobroć Pana w krainie żyjących." Ps. 27,13

Siostry i bracia w Jezusie Chrystusie,

w ostatnich dniach dotarły do nas informacje o śmierci śp. siostry diakonisy Marii Czyż, która zmarła po długiej chorobie w wieku 88 lat, śp. ks. Piotra Wowrego, proboszcza parafii w Ustroniu, który przeżył 57 lat oraz śp. bp. seniora Jana Szarka, który odszedł w wieku 84 lat.

Bp Jan Szarek i ks. Piotr Wowry zachorowali ostatnio na COVID-19. Docierają do nas informacje o wiernych naszego Kościoła, którzy również zmagają się z koronawirusem, nierzadko przebywają w szpitalach.

Być może macie w swoim bliskim otoczeniu osoby, które zachorowały na COVID-19. Być może są to Wasi bliscy, członkowie rodzin, przyjaciele lub sąsiedzi. Być może zastanawiacie się nad swoją przyszłością, zagrożeniem dla siebie i tych, których macie w swoich sercach.

Słowa "być może" brzmią zresztą w tym czasie, który przeżywamy szczególnie złowrogo i nieprzyjemnie. Przyszłości nigdy nie można zaplanować, ale dziś jest to szczególnie trudne. Nie wiadomo co będzie jutro, pojutrze, za tydzień, czy za miesiąc, a niepewność dotyczy nie tylko zdrowia, ale także sytuacji gospodarczej, społecznej i wszelkiej innej.

Dlatego przekazując smutne informacje chcę Wam przypomnieć obietnice zapisane w Biblii. To słowa, które prowadziły chrześcijan przez trudne okresy w przeszłości zarówno tej dalekiej, jak i tej nieodległej. Niech prowadzą nas i dziś. Wierzymy, że powołani jesteśmy do tego, by być z Bogiem w krainie żyjących i oglądać Boga twarzą w twarz.

Proszę Was też o modlitwy za wszystkich walczących z chorobą COVID-19, szczególnie tych, u których objawy są szczególnie poważne. Proszę o modlitwę za wszystkich cierpiących na inne choroby, którzy często mają teraz ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej. Proszę o modlitwę za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w pomoc drugiemu człowiekowi. Proszę o modlitwę za tych, którzy muszą teraz podejmować ważne i trudne decyzje mające określony wpływ na rzeczywistość.

Proszę wreszcie o modlitwę za siebie nawzajem, abyśmy nie ulegając panice i pamiętając o otwartości na siebie, jednocześnie potrafili żyć i działać w odpowiedzialności.

Niech Bóg nas na co dzień prowadzi. Pamiętajmy, że liczy się wiara, nadzieja i miłość, ale z nich najważniejsza jest miłość. I to miłością kierujmy się w swoim życiu.

Wasz w Chrystusie,
Bp Jerzy Samiec