english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sola Gratia w Gliwiach

Kolejne Dni Ewangelizacji

31.10.2014

W dniach 23-26 października 2014 r. pod hasłem Sola Gratia odbyły się w Gliwicach Dni Ewangelizacji. 


Sola Gratia w Gliwiach

Za nami kolejne Dni Ewangelizacji, a do Jubileuszu 500-lecia Reformacji zostało dosłownie kilka lat. Chcemy kolejne Dni Ewangelizacji do 2017 roku poświęcić zagadnieniom związanym z tak zwanymi "luterańskimi solami", czyli głównymi zasadami luteranizmu - Tylko Chrystus, Tylko Wiara, Tylko Łaska, Tylko Pismo. W roku 2014 skupiliśmy się na ŁASCE, a więc tematem przewodnim i przewijającym się w programie była -  tylko łaska, jak głosi jedna z zasad promowanych przez Kościół luterański.

 

W programie nie zabrakło: koncertów (kwartet smyczkowy - Altra Volta oraz Zespół Praise Trio), wykładów ( dr. Piotra Lorka - "Łaska i usprawiedliwienie u apostoła Pawła"  oraz dr. Jerzego Sojki - "Jak znajdę łaskawego Boga? Łaska i usprawiedliwienie u Lutra"), nabożeństwa - podczas którego przeżywaliśmy uroczystość chrztu Marty Niemiec oraz konwersji 14 nowych parafian, modlitwy o prześladowanych chrześcijan.

 
Partnerem Dni Ewangelizacji (koncert kwartetu Altra Volta w Kościele Marcina Lutra w Łabędach) było Towarzystwo Kulturalne Fuga i Festiwal All Improvviso - Miedzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej.
 

Dni Ewangelizacji odbyły sie w ramach Dekady Reformacji.
 

Galeria zdjeć i więcej nformacji - Parafia.