english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Śpiewaj, graj, rozwijaj się!

Gospel i Mark Drama na TED 2016. Zapraszamy!

06.06.2016

67. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie to także okazja do udziału w warsztatach wokalnych i biblijnych. Zapraszamy do udziału! Zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca!


Śpiewaj, graj, rozwijaj się!

Warsztaty Mark Drama

Jak ułatwić ludziom spotkanie  z Jezusem i Biblią? Mark Drama to przedstawienie teatralne o Ewangelii Marka, bez kostiumów, rekwizytów i profesjonalistów. W czasie tych warsztatów przygotowane i przedstawione będzie każde wydarzenie, a wszystko będzie dziać się bardzo szybko.  Podczas przedstawienia, które będzie przygotowywane przez stałą grupę wcześniej zgłoszonych uczestników, a później prezentowane, widzowie będą mogli usłyszeć niemal wszystkie słowa Jezusa, zapisane w Ewangelii Marka. Jest to więc bardzo silne przeżycie, zarówno dla chrześcijan, jak i osób poszukujących Boga i zastanawiających się nad chrześcijaństwem.

Przedstawienie było niezwykle plastyczne i poruszające, wywoływało u widzów gwałtowne emocje. Jedną z najbardziej sugestywnych scen była ta, w której skazano Jezusa na śmierć. Aktorzy od zewnątrz otoczyli widownię i krzyczeli: „Ukrzyżuj Go!”. Nie można było uniknąć świadomości, że my także byliśmy winni Jego śmierci. Lecz nie tylko strach, przerażenie i łzy smutku towarzyszyły widzom podczas „Mark Dramy”. Salą niejednokrotnie wstrząsały salwy śmiechu wywołane nieporadnym zachowaniem prostych, niewiele rozumiejących uczniów. I myślę, że ta niezwykle umiejętnie zagrana „życiowość”, „ludzkość”, „normalność” postaci – zarówno Jezusa, jak i innych bohaterów – ich podobieństwo do nas, stanowi jedną z największych zalet przedstawienia.
Karolina

Prowadzący: Rafał Mańka z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego.


Zgłoszenia do 25 czerwca na adres: rafalmanka8@gmail.com

 

* * * * *

Warsztaty gospel

Śpiewać każdy może… –  wszystkich chętnych zapraszamy na sześciodniową przygodę z muzyką gospel. Będziemy uczyć się standardów, jak  i współczesnych kompozycji gospelowych pod wrażliwym okiem i słuchem utalentowanej dyrygentki i aranżerki – Darii Antczak.

Zgłoszenia do 25 czerwca br. na adres: te@cme.oprg.pl

 

* * * * *