english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkanie świąteczne dla dzieci

Mamy to tylko, co daliśmy

22.12.2016

W sobotę, 17 grudnia 2016 roku w ramach działań gliwickiego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, w salach parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach zorganizowano Spotkanie świąteczne dla dzieci. Uczestniczyło w nim 60 dzieci i członkowie ich rodzin.


Spotkanie świąteczne dla dzieci

Spotkanie obfitowało w atrakcje, którym towarzyszyła życzliwa atmosfera i słodki poczęstunek. Dzieci wykonały prace plastyczne, tworząc gipsowe ozdoby świąteczne i rysunki. Wolontariusz Michał Bedlicki rozmawiał z uczestnikami o świątecznych zwyczajach i z powodzeniem zachęcał do wspólnego kolędowania.

Uwagę zebranych gości skupiono na istocie Świąt Bożego Narodzenia i ich duchowym wymiarze. Dzieci wykazały się dobrą znajomością postaci biblijnych związanych z narodzinami Jezusa. Wszystkie też otrzymały prezenty: słodycze, zabawki, gry edukacyjne, puzzle, odzież, obuwie, sprzęt sportowy, książki i wiele innych rzeczy, które zostały przygotowane dzięki ofiarności darczyńców.

W ramach wolontariatu pracowniczego w akcję po raz kolejny zaangażowali się pracownicy gliwickiej spółki HL Display oraz firmy Asseco Poland. Należy w tym miejscu podkreślić zaangażowanie koordynatorów tej akcji z firmy HL Display – dziękujemy Aleksandrze Kurzak i Damianowi Glajcar oraz innymi wolontariuszom–pracownikom za hojność i chęć pomocy potrzebującym. Dzięki Państwa zaangażowaniu możemy także odwiedzać i obdarować część rodzin, które korzystają z naszej pomocy.

Wolontariusze Firmy Asseco Poland przeprowadzili zbiórkę prezentów dla dzieci, zorganizowali Mikołaja, prowadzili interaktywne zajęcia dla dzieci i pomagali w innych pracach. Koordynatorka tej grupy – Dagmara Krzywicka, podczas sobotniego spotkania, wcieliła się w rolę Śnieżynki. Poza tym już od dwóch lat angażuje się w pomoc naszym podopiecznym w ramach działań "Asseco dzieciom".

Część prezentów pochodziła także z darów wspólnoty ewangelickiej z niemieckiego Guben oraz od indywidualnych darczyńców Centrum Misji i Ewangelizacji. Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania proboszczowi ks. Andrzejowi Wójcikowi oraz ks. Tymoteuszowi Bujokowi.

Spotkanie świąteczne dla dzieci zostało zorganizowane przez pracowników i wolontariuszy Centrum Misji i Ewangelizacji – Agnieszkę Kołodziej, Ewę Nowak, Zuzannę Tofilską, Mariolę Fenger, Hannę Zielińską, Dominika Krzywickiego, Łukasza Brodziaka, Agatę Konarską-Niżankowską, Joannę Bedlicką, Michała Bedlickiego, Aleksandrę Bedlicką, Mateusza Bedlickiego, Kamila Fornala, Bożenę Szwajdę, Wiktorię Szwajdę, Pawła Krakowczyka, Jarosława Dworaczka. Bardzo dziękujemy Państwu za pomoc!

Magdalena Fornal, koordynator akcji