english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Strażackie nabożeństwo w amfiteatrze

Wisła gościła młodych strażaków

06.09.2016

W dniach 2-4 września 2016 r. Wisła gościła najlepszych strażaków młodego pokolenia, którzy uczestniczyli w ogólnopolskich zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.  


Strażackie nabożeństwo w amfiteatrze

Po ceremonii otwarcia zawodów na placu Bogumiła Hoffa, uczestnicy zawodów przemaszerowali na stadion sportowy Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich, gdzie odbyła się rywalizacja młodych druhów. Całe wydarzenie zakończyło się 4 września.   

 
Tego dnia o godz. 8:45 młodzi strażacy spotkali się na nabożeństwie ekumenicznym, które zostało zorganizowane w wiślańskim amfiteatrze. Liturgię nabożeństwa przygotował ks. st. kapt. Adam Glajcar, kapelan Ewangelickiego Duszpasterstwa Straży Pożarnej, natomiast kazanie wygłosił ks. Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.   
 
Obok wymienionych w nabożeństwie uczestniczyli duchowni Kościołów różnych wyznań (prawosławnego, rzymskokatolickiego i ewangelickiego) z ks. Wiesławem Firlejem, nowym proboszczem Parafii rzymskokatolickiej w Wiśle. Pieśnią w czasie nabożeństwa służył chór wiślańskiej parafii ewangelickiej, a orkiestra OSP Mykanów przygotowała oprawę instrumentalną.   
 
W nabożeństwie zorganizowanym w amfiteatrze uczestniczyła także liczna grupa wiślańskich ewangelików, bo nabożeństwo strażackie odbyło się w ramach porannego nabożeństwa w parafii w Wiśle Centrum.   
 
Po nabożeństwie odbyła się ceremonia zakończenia zawodów, podczas której drużyny strażackie przemaszerowały przez centrum Wisły w długim pochodzenie.   
 
W zawodach uczestniczyło kilkadziesiąt najlepszych ekip dziewcząt i chłopców z całej Polski. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła MDP Żdżary (woj. wielkopolskie) z wynikiem 1057,20 pkt. W zmaganiach chłopców triumfowała MDP Głuchów (woj. wielkopolskie) z wynikiem 1066,72 pkt.  
 
Źródło: wisla.luteranie.pl  
 
Foto: Wiślańskie Centrum Kultury / wisla.pl