english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza

14.12.2016

Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny urok. Chrześcijanie jednoczą się w imię Jezusa, wspominając Jego narodziny w ubogiej stajence, ale otoczonego troską i miłością. Bliskość, czułość, ciepło towarzyszą świętowaniu pamiątki Bożego Narodzenia. Są wyrażane na różne sposoby: poprzez spotkania, rozmowy, czas wspólnego symbolicznego posiłku, śpiewania kolęd, czytania Słowa Bożego, modlitwy, czy obdarowywania się upominkami.


Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

Centrum Misji i Ewangelizacji już po raz 17 zaprasza 26 grudnia do wspólnego spędzenia czasu na Rodzinnym Spotkaniu Świątecznym w  Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Ponad dwugodzinny program został ułożony z myślą o całych rodzinach – od najmłodszych po seniorów. Dzieciom, ale i dorosłym spodoba się spektakl    "Arka Noego" w wykonaniu   Sceny Lalek Bajka Teatru Cieszyńskiego   w Czeskim Cieszynie. Barwne, pełne zwrotów akcji przedstawienie   "o tym, jak Wielki Potop się stał, o Bogu, który nad ludźmi zapłakał, o wężu, co pragnął władzy nad światem, o Noem i jego żonie z synami Chamem, Semem, Jafete. I o nas wszystkich (...), ale przede wszystkim o miłości i przebaczeniu!”.

 

Gościnnie wystąpi także zespół   Praise Trio , który zagra cztery utwory: "Jezu nasz", "Radości czas", "Gdy nie ma Cię" i "O tak" - autorstwa Katarzyny Kupiec. Ostatnia pieśń − “It is well with my soul” zostanie zaśpiewana a cappella. Skład zespołu, podczas występu w Cieszynie to: Anna Pawlak − piano, Kasia Kupiec − gitara wokal, Mateusz Szewczyk − bas, Norbert Pawlak − cajon, Mirela Wałeczek − wokal i Ania Bratek − wokal.  Ów minirecital jest naturalną konsekwencję ich pasji i zainteresowań, ale i wspólnego celu, czyli śpiewania o Bogu i na Jego chwałę.

 

W programie Rodzinnego Spotkania Świątecznego zaplanowano również wspólne kolędowanie i zwiastowanie na podstawie fragmentu biblijnego, które przygotuje ks. Grzegorz Giemza − dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji. Będzie także czas na kawę i świąteczne rozmowy, gdy publiczność opuści widownię i w przerwie przejdzie do foyer. W trakcie spotkania planowana jest dobrowolna ofiara na cel charytatywny.

 

Bilety w cenie 12 zł dostępne są w   księgarni "Warto"   w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29) oraz w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania.