english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Świąteczny numer Luteranina

Doskonała lektura na czas Świąt

16.12.2016

Najnowszy "Luteranin" do nabycia od niedzieli 18 grudnia w wiślańskich parafiach i księgarni ap. Piotra.


Świąteczny numer Luteranina

- Świąteczny numer „Luteranina”, w treści podjętych tematów, jest swego rodzaju zachętą, aby na początku roku jubileuszowego zdiagnozować: jak przeżywam Adwent i Boże Narodzenie? Jest konieczna reforma w przeżywaniu tego wyjątkowego czasu? Czego oczekujemy? - pyta we wstępniaku ks. Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.  

 
W ostatnim tegorocznym numerze „Luteranina” przeczytać można m.in. refleksję biblijną na temat przeżywania Bożego Narodzenia, a także tekst przestrzegający przed szałem przedświątecznych przygotowań, które mogą zasłonić to, co w tym czasie najistotniejsze. Interesującą lekturą będzie z pewnością kolejna część cyklu „Dary łaski”, która tym razem poświęcona jest Wieczerzy Pańskiej.  
 
Dr Jerzy Sojka opisuje dysputę heidelberską, dr Rafał Wiencek diagnozuje mechanizm wpadania w nałóg alkoholowy, a Lidia Czyż opowiada o swoich książkach. Młodzież przedstawia kolejny owoc Ducha Świętego i relacjonuje wydarzenia, w których brała ostatnio udział.  
 
„Luteranin” jest kwartalnikiem parafii ewangelickich w Wiśle (Centrum, Czarne, Głębce, Jawornik i Malinka) oraz Istebnej. W skład redakcji wchodzą: ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tadeusz Byrt, ks. Zdzisław Sztwiertnia, ks. Leszek Czyż, ks. Alfred Staniek, ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marek Michalik, Katarzyna Cieślar, Lidia Czyż, Maria Szlaur-Bujok i Danuta Szczypka. Czasopismo można nabyć w parafiach lub w księgarni ap. Piotra w Wiśle.
 
„LUTERANIN” JEST JUŻ NA FACEBOOKU!  
 
Lubisz to? Nasz kwartalnik ma już swoją stronę na portalu społecznościowym Facebook. Znajdź „Luteranina”, kliknij „lubię to” i zyskaj dostęp do ciekawych informacji.