english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku-Białej

Spotkanie na placu Marcina Lutra

15.03.2014

Tegoroczne spotkanie z okazji Światowego Dnia Modlitwy w Bielsku-Białej zorganizowała parafia ewangelicka przy placu Marcina Lutra. Odbyło się ono jak zawsze w pierwszy piątek marca czyli 7 marca 2014 r. i uczestniczyło w nim prawie 50 osób.


Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku-Białej

Do przygotowań włączyły się panie z trzech parafii ewangelickich w Bielsku-Białej.

 

W trakcie nabożeństwa, do którego tym razem materiały przygotowały chrześcijanki z Egiptu pokazano prezentację o życiu kobiet w Egipcie oraz slajdy ukazujące pustynny krajobraz tego kraju, którym towarzyszyła egipska muzyka.

 

Panie miały niebieskie szale symbol strumieni, a przed ołtarzem stał dzban z kolorami flagi egipskiej. Tak wskazywano na temat nabożeństwa: Strumienie na pustyni. Ciekawym punktem nabożeństwa była scena przedstawiająca tekst biblijny z Ewangelii Jana 4, 1- 42 o Samarytance przy studni. Kazanie wygłosiła diakon Ewa Below zwracając uwagę na wodę żywą dającą szczęśliwe życie tutaj na ziemi i tam w wieczności oraz na pustynię, jako trudne dni i sytuacje w życiu każdego człowieka.

 

W czasie nabożeństwa zebrano ofiarę przeznaczoną dla ewangelików na Ukrainie.

 

Później wszyscy zostali zaproszeni do spróbowania dań egipskich: chlebów pita, zupy shorba ads z czerwonej soczewicy oraz tradycyjnego egipskiego ciasta torta.