english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Jana w Wiączeminie

Ekumeniczne spotkanie koło Płocka.

29.06.2012

23 czerwca w kościele w Wiączeminie k. Płocka odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno”.


Stowarzyszenie od kilku lat we współpracy z parafią w Płocku organizuje plenerowe  nabożeństwa ekumeniczne, spotkania lokalnej społeczności w nieużytkowanym kościele w Wiączeminie. Tegoroczne spotkanie poświęcone było wielokulturowości terenów nadwiślańskich. Prezentację multimedialną na temat grup kulturowych i etnicznych przedstawiła Magdalena Lica-Kaczana z Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Program spotkania uświetnił chór Stowarzyszenia „Ziarno”, który zaprezentował pieśni Mikołaja Gomółki, Heinricha Schuetza oraz Stanisława Moniuszki.

Nie zabrakło zwiastowania. Ks. Roman Batorski, proboszcz parafii katolickiej w Słubicach i ks. Artur Woltman, administrator parafii ewangelickiej w Płocku poprowadzili nabożeństwo Słowa Bożego.

„Gwoździem” programu był występ dzieci ze szkół w gminie Słubice, które przedstawiły fragmenty „Skrzypka na dachu”. W spotkaniu oprócz przedstawicieli władz lokalnych i miejscowej społeczności, wzięli udział parafianie i sympatycy lokalnych ewangelickich parafii.