english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto parafialne w Aleksandrowie Łódzkim

Uroczystości w jednej z najmniejszych parafii Diecezji Warszawskiej

24.06.2013

W minioną, 16 czerwca 2013 roku uroczyście i radośnie obchodziliśmy Święto Parafialne.


Święto parafialne w Aleksandrowie Łódzkim

Tegoroczne Święto było szczególnie ważne, dla społeczności naszego zboru, jeszcze z jednego względu. Mianowicie, kolejny raz w historii naszej parafii, podczas uroczystego nabożeństwa, miała miejsce konwersja. Parafia powiększyła się o nową członkinie (18 lat), która od dawna uczestniczyła w życiu naszego Kościoła.

 

Budzi to szczególną radość i nadzieję na przyszłość dla nas, jako jednej z najmniejszych parafii w Diecezji Warszawskiej, jak i w całej Polsce. A pamiętać w tym miejscu należy, że przed II wojną światową ewangelicy stanowili najliczniejszą grupę wyznaniową w Aleksandrowie...

 

Nabożeństwo prowadzone przez proboszcza ks. Michała Makulę poruszyło serca i dostarczyło wielu wzruszeń. Po nabożeństwie miło spędziliśmy czas racząc się specjałami, przygotowanymi na tę okazję. Później jeszcze, długo ze sobą rozmawiając, wymienialiśmy się pomysłami i planami na przyszłość. Wyśmienita pogoda, która nam dopisała, sprzyjała rozmowom i zabawom dzieci, a także wpływała pozytywnie na nasze humory. Zadowolenie i dumę, budzi także wyremontowana, neogotycka brama prowadząca na parafialny cmentarz, która widoczna już z daleka, świadczy o naszej historii i wierze. A także jest dowodem wkładu jaki wniosła nasza społeczność w rozwój miasta, które współtworzyła od samego początku jego istnienia.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom.