english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Reformacji w Nowym Sączu

Koncerty, wystawa i... konwersja

05.11.2012

Podczas nabożeństwa przeżywaliśmy konwersję naszej siostry w Chrystusie Marii Gilis z Limanowej. Nabożeństwo zostało ubogacone muzyką organową w wykonaniu Barbary Mirek i Elżbiety Malczak, które na co dzień są nauczycielkami w szkole muzycznej w Nowym Sączu. Usłyszeliśmy utwory sławnych kompozytorów baroku J.S.Bacha, G.F. Handla, Johann Pachelbel. 


Święto Reformacji w Nowym Sączu

 

Po nabożeństwie członkowie parafii mogli zobaczyć wystawę poświęconą wykopaliskom, którą przygotował Bartłomiej Urbański, miejski archeolog z Nowego Sącza. Pokazano fragmenty ceramiki, monety, a także drobne przedmioty związane z latami świetności kościoła Franciszkanów. Na wystawie można również zobaczyć dokumentację zdjęciową, która ukazuje ogrom prac, a także eksplorację terenu kościoła. 

 

Po przerwie zostaliśmy zaproszeni na koncert pt. "Modląc Muzyką" w wykonaniu Barbary Mirek, Elżbiety Malczak, Marcina Nowaczyk (organisty parafii) i Dariusza Chwastka. Koncert nawiązywał swoim charakterem do muzyki okresu reformacji, a także związany był z dniem 1 listopada. Usłyszeliśmy utwory organowe, a także utwory wokalno instrumentalne.

xDCh