english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto w Nowej Rudzie

Rekonsekracja kaplicy filiału w Nowej Rudzie

28.04.2016

W wigilię niedzieli Cantate, 23 kwietnia br., pieśnią i modlitwą wielbiliśmy Pana, dziękując Mu za opiekę nad ambitnym dziełem odremontowania uzyskanych pomieszczeń oraz kaplicy filiału wałbrzyskiej parafii w Nowej Rudzie.


Święto w Nowej Rudzie

Ukoronowaniem tego trudu było nabożeństwo dziękczynne z okazji rekonsekracji tejże kaplicy. Licznie zgromadzeni ewangelicy z Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Boguszowa i rzecz jasna z Nowej Rudy oraz nasi przyjaciele z parafii rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Nowej Rudzie wraz ze swoim proboszczem, księdzem dziekanem Jerzym Kosem, mogli uczestniczyć w podniosłym, ale jakże radosnym wydarzeniu.

 

Dostojny gość, zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, biskup Waldemar Pytel, dokonał rekonsekracji odnowionej kaplicy i wygłosił kazanie.

 

Nasz proboszcz, ks. Waldemar Szczugieł, od lat starał się uzyskać akt własności użytkowanej od dawna kaplicy, a także przylegających doń pomieszczeń, by stworzyć ciąg modlitewno – katechetyczny. Lata 2014 i 2015 przyniosły oczekiwane akty własności. Nic więc nie stało na przeszkodzie, aby rozpocząć prace remontowe.

 

I tak w sobotę 23.04 mogliśmy podziękować za udany remont. Plany naszego proboszcza urzeczywistniły się i oto mamy piękne i godne miejsce do odbywania nabożeństw i spotkań parafialnych.

 

My, nieliczni noworudzcy ewangelicy, jesteśmy wdzięczni ks. Waldemarowi, radzie parafialnej, ks. Biskupowi i kurator naszej diecezji Katarzynie Bruzi za wsparcie finansowe i duchowe całego projektu.

 

Nasi katoliccy przyjaciele cieszyli się wraz z nami z pięknej ceremonii rekonsekracji. Szczególne wrażenie uczyniły na gościach nasze wspaniale wykonane pieśni przy akompaniamencie muzyki organowej zagranej przez Macieja Skrzypczyka. Jedna z pań przekonana była, że wykonał je chór. Wielkim przeżyciem był również dla nas ewangelików Sakrament Ołtarza, gdyż nie często zdarza się u nas aby sprawowany był przez dwóch księży, w tym przez samego biskupa.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne nabożeństwo, gdyż słuchanie Słowa Bożego w tak pięknym miejscu napełnia serce radością.

 

Serdeczne Bóg zapłać.

 

Krystyna Bałon, Nowa Ruda

zdjęcia: Arkadiusz Balcerzak