english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

Spotkanie pań z Diecezji Katowickiej

13.10.2012

Ponad sto kobiet z różnych parafii Diecezji Katowickiej wzięło udział w Śniadaniu dla Kobiet, które po raz kolejny odbyło się w parafii w Świętochłowicach. Oprócz wspólnego śniadania, śpiewu i modlitwy, panie skupiły się na temacie Tu chodzi o miłość.


Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

W imieniu parafii gości przywitał świętochłowicki proboszcz – ks. Marcin Brzóska. Cieszę się, że już po raz czwarty nasza sala parafialna jest wypełniona paniami z wielu parafii naszej diecezji. To dla nas wielka przyjemnośći zaszczyt  być gospodarzami tego spotkania – powiedział.

 

Słowami rozważania Słowa Bożego przywitała wszystkich Mariola Fenger z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – główna organizatorka śniadania, która zmobilizowała kilkunastoosobową ekipę pań i panów z Tychów i Mikołowa, którzy wspomogli ją w pracach przygotowawczych.

 

Zgromadzone panie przywitał także zwierzchnik Diecezji Katowickiej – ks. bp Tadeusz Szurman, który poprowadził zgromadzone panie w modlitwie stołowej.

 

Po kulinarnej uczcie przyszedł czas na ucztę duchową. Wykładowczynią w czasie tegorocznego śniadania była pastorowa Ewa Londzin z Dzięgielowa. Swoje rozważania poświęcone miłości oparła na fragmencie z Listu św. Pawła do Tytusa 2,3-5.

 

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali pamiątki dla wszystkich uczestniczek i uczestników śniadania – kalendarze i zakładki z wersetami biblijnymi.

 

Śniadanie dla Kobiet jest dorocznym spotkaniem pań z parafii Diecezji Katowickiej współorganizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Świętochłowicach. Tradycyjnie odbywa się w połowie października.

 

xmb